Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2019, 09:15

autor: Serek

Gracze donoszą, że Borderlands 3 przegrzewa konsole

Coraz więcej problemów technicznych z Borderlands 3. Użytkownicy forów internetowych donoszą, że produkcja przegrzewa konsolę Xbox One X. Nie pomaga nawet przejście na tryb wydajności.

Gracze rzucili się na Borderlands 3, jak na ciepłe bułeczki. Niestety, dla konsol były za gorące. - Gracze donoszą, że Borderlands 3 przegrzewa konsole - wiadomość - 2019-09-17
Gracze rzucili się na Borderlands 3, jak na ciepłe bułeczki. Niestety, dla konsol były za gorące.

Niedawno informowaliśmy Was, że Borderlands 3 na PC miewa spore problemy techniczne, ale mimo tego cieszy się ogromną popularnością. Okazuje się, że nie tylko posiadacze komputerów osobistych mają niełatwe życie z tytułem. Na forach można znaleźć coraz więcej negatywnych opinii użytkowników konsol, którzy narzekają na problemy z wydajnością na Xboksie One X oraz PlayStation 4 Pro. Jeśli doniesienia graczy są prawdziwe, to mamy do czynienia z jedną z najgorzej zoptymalizowanych produkcji na konsolach (przynajmniej w dniu premiery).

No dobrze, ale co takiego właściwie się dzieje? Serwis SegmentNext przeszukał fora internetowe, na których znalazł narzekania graczy na działanie Borderlands 3 na konsolach. Największą bolączką jest przegrzewanie się konsoli. Jeden z użytkowników Reddita raportuje, że na Xboksie One problem pojawia się wyłącznie z tytułem od studia Gearbox - inne gry nie obciążają sprzętu. Co więcej, sytuacja wygląda kiepsko zarówno w trybie wydajności (60 FPS, 1920x1080), jak i jakości (30 FPS, 3200x1800).

Przypomnijmy, że Fallout 76 miał podobne problemy na premierę. Produkcja Bethesdy potrafiła nawet całkowicie wyłączyć konsolę. Na szczęście dosyć szybko rozprawiono się z tym, co może pozytywnie nastrajać w przypadku Borderlands 3. Prawdopodobnie Gearbox w ciągu najbliższych dni (a może godzin) wyda odpowiedni patch, który poprawi działanie gry. Pytanie tylko, czy użytkownicy konsol nie będą musieli pogodzić się z downgradem, aby utrzymać płynność podczas grania.

Portal SegmentNext sugeruje, że Borderlands 3 ma problem z wydajnością, rzekomo instalując chińskie programy szpiegowskie. Nie ma jednak konkretnych dowodów i przykładów na tego typu działanie, dlatego na razie te doniesienia pozostają jedynie plotkami. Tak czy inaczej, premiera tytułu nie jest usłana różami (a nawet jeśli, to raczej chodzi o łodygi z kolcami, a nie kwiaty). Borderlands 3 trafiło do sprzedaży 13 września bieżącego roku. Produkcja ukazała się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Borderlands 3
  2. Wszystko o Borderlands 3