Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2019, 11:14

autor: Adrian Werner

Borderlands 3 – porównanie graficzne i problemy techniczne

W sieci pojawił się materiał wideo oferujący porównanie graficzne między Borderlands 3 na Xboksie One X i PlayStation 4. Z kolei wersja pecetowa zmaga się z problemami technicznymi, ale mimo to cieszy się ogromną popularnością, dwukrotnie przebijając rekord aktywności Borderlands 2.

Problemy techniczne nie powstrzymały Borderlands 3 przed osiągnięciem wielkiego sukcesu. - Borderlands 3 – porównanie graficzne i problemy techniczne - wiadomość - 2019-09-16
Problemy techniczne nie powstrzymały Borderlands 3 przed osiągnięciem wielkiego sukcesu.
BORDERLANDS 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Gearbox Software
  2. Wydawca: 2K Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 13 września 2019 r.

Przedwczoraj na rynku zadebiutowała gra Borderlands 3, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu studia Gearbox Software. Produkcja zbiera dobre recenzje, ale trochę do życzenia pozostawia jej poziom dopracowania technicznego. Wielu graczy narzeka na długie czasy wczytywania danych w DirectX 12 oraz kłopoty z zacinaniem się animacji.

Co ciekawe niektórym ten ostatni problem udało się rozwiązać przez zamknięcie klienta Epic Games Store po uruchomieniu gry. Warto dodać, że nie wpływa to wcale na sieciową funkcjonalność. Inni gracze zanotowali poprawę po cofnięciu się do poprzedniej wersji sterowników dla kart graficznych GeForce.

Przypomnijmy, że na PC gra dostępna jest wyłącznie przez Epic Games Store. Ten serwis nie posiada jednak własnego forum, dlatego gracze z problemami technicznymi szukają rozwiązań na forum Borderlands 2 na Steamie.

Jeśli rozważacie zakup wersji konsolowej, to radzimy zaznajomić się z porównaniem graficznym przygotowanym przez serwis Digital Foundry. Materiał pokazuje różnice w oprawie wizualnej między konsolami PlayStation 4 Pro i Xbox One X. Możemy także zobaczyć w akcji dwa tryby dostępne w grze. Jeden z nich oferuje 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1920x1080, a drugi 30 FPS-ów w 3200x1800.

Warto także wspomnieć, że problemy techniczne i brak wydania na Steamie nie zaszkodziły popularności gry. Szef studia Gearbox Software, Randy Pitchford, pochwalił się, że w najgorętszym momencie dnia premiery w Borderlands 3 na PC bawiło się dwukrotnie więcej osób, niż wynosi rekord Borderlands 2 na Steamie. Ta druga liczba wynosi 123,5 tys. graczy jednocześnie, więc w przypadku trzeciej części cyklu wynik powinien wynosić conajmniej 247 tys. osób.

Przypomnijmy, że Borderlands 3 ukazało się 13 września tego roku. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem i wersja pecetowa posiada obecnie średnią ocen na poziomie 85% według serwisu Metacritic.

  1. Borderlands 3 w Epic Games Store
  2. Oficjalna strona gry
  3. Borderlands 3 - poradnik do gry

ZASTRZEŻENIE:

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są w naszym serwisie. Dokładamy jednak wszelkich starań, żeby wybierać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.