Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2019, 09:41

autor: Adrian Werner

Final Fantasy VII Remake z opcjonalnym turowym systemem walki

Do sieci trafił zapis prezentacji gry Final Fantasy VII Remake z targów TGS. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że produkcja zaoferuje opcjonalny turowy system walki, wiernie odtwarzający mechanizmy tego z pierwowzoru na pierwsze PlayStation.

Do sieci trafił obszerny zapis prezentacji Final Fantasy VII Remake. Pokaz zorganizowano na trwających obecnie w Japonii targach Tokyo Game Show. Zaprezentowany gameplay częściowo pokrywa się z tym, co twórcy zademonstrowali podczas targów E3, ale nie zabrakło również świeżych elementów.

Najważniejszą nowiną z prezentacji jest obecność w grze alternatywnego, opcjonalnego turowego systemu walki, odtwarzającego ten z oryginalnego Final Fantasy VII, w ramach którego jedynie wydajemy ogólne komendy, wskazując cel akcji, a postacie same wykonują ataki oraz uniki.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Final Fantasy VII Remake z opcjonalnym turowym systemem walki - wiadomość - 2019-09-16
Gra ukaże się w przyszłym roku.

W materiale możemy zobaczyć m.in. starcie z bossem, podczas którego bohaterowie korzystają z tzw. summonów, przywołując na pole bitewne sojusznicze istoty. Walczą one u naszego boku aż do wyczerpania przypisanego im paska energii. Gracz może także wydawać im rozkazy użycia zdolności specjalnych.

Ponadto pokazano zabawną minigrę, w ramach której Cloud rywalizuje w zawodach wykonywania przysiadów. Całość przypomina grę muzyczną, wymagając wciskania przycisków w odpowiednich momentach.

Przypomnijmy, że Final Fantasy VII Remake zmierza wyłącznie na PlayStation 4. Gra ukaże się 3 marca przyszłego roku. Warto dodać, że na projekt czekamy już bardzo długo. W czerwcu upłynęły bowiem cztery lata od zapowiedzi gry.

  1. Oficjalna strona serii Final Fantasy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake