Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 06:36

Powstanie remake Final Fantasy VII

Firma Square Enix sprawiła miłą niespodziankę fanom gier jRPG i podczas konferencji firmy Sony ujawniła, że powstanie remake kultowego Final Fantasy VII.

Od wielu lat krążyły plotki o remake’u Final Fantasy VII, czyli jednego z najpopularniejszych jRPG-ów w historii. Teraz firma Square Enix wreszcie oficjalnie ujawniła ten projekt podczas konferencji firmy Sony zorganizowanej z okazji targów E3.

Zapowiedzi towarzyszył krótki i mało mówiący zwiastun, więc na razie nasze informacje na temat gry są wyjątkowo skromne. Wiemy, że autorzy porzucą znany z pierwowzoru lekko karykaturalny wygląd postaci i postawią na bardziej realistyczne projekty bohaterów. Produkcja ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku, wpierw na PlayStation 4. Wydania na inne platformy ukażą się w późniejszym terminie.

  1. Square Enix – oficjalna strona firmy

Przypomnijmy, że Final Fantasy VII zadebiutowało w 1997 roku na pierwszą generację konsoli PlayStation. Była to pierwsza odsłona serii, która nie trafiła na platformy firmy Nintendo.

Kampania przenosi nas do świata znanego jako Gaia, gdzie przemysłowe technologie łączą się z tradycyjnymi elementami fantasy. Głównym bohaterem jest Cloud Strife – były żołnierz i najemnik, który dołącza do ruchu oporu Avalanche i wspólnie z kilkoma towarzyszami występuje przeciwko potężnej korporacji Shrinra. Korporacja dla zysku eksploatuje energię życiową planety i w ten sposób może doprowadzić do zagłady całego świata.