Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 06:25

autor: Draug

World of Final Fantasy – nadchodzi przesłodkie jRPG

Podczas konferencji Sony na E3 2015 firma Square Enix zapowiedziała grę World of Final Fantasy. Będzie to poboczna odsłona cyklu kultowych jRPG, wyróżniająca się przesłodzoną stylistyką. Tytuł zapowiedziano na razie tylko na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita – jego premiera na tych platformach nastąpi w 2016 roku.

Konferencja firmy Sony na targach E3 2015 przyniosła dwie zapowiedzi w kwestii serii Final Fantasy. Uwagę fanów z pewnością zaprząta długo wyczekiwany remake Final Fantasy VII, jednak warto powiedzieć też parę słów o drugim projekcie – zupełnie nowej grze, zatytułowanej World of Final Fantasy. Zresztą parę słów to maksimum, jakie można wykrzesać z tego tematu, bo też niewiele na jego temat powiedziano. Będzie to, rzecz jasna, reprezentant gatunku jRPG, ale inny niż to, do czego przyzwyczaiło nas Final Fantasy. Wystarczy, że spojrzycie na powyższy zwiastun, by zrozumieć, w czym rzecz – tak, chodzi o wyjątkowo słodką stylistykę.

Więc… kto nie może się już doczekać debiutu World of Final Fantasy? - World of Final Fantasy – nadchodzi przesłodkie jRPG - wiadomość - 2015-06-16
Więc… kto nie może się już doczekać debiutu World of Final Fantasy?

Jeśli zaś chodzi o treść tej produkcji, to z trailera da się wywnioskować tyle, że głównymi bohaterami będzie para bliźniąt, które wyruszyły na wyprawę celem wypełnienia swojego wielkiego przeznaczenia. Po drodze przyjdzie im spotykać „uroczo znajome” stworzenia, oswajać różne istoty (choćby po to, by przejechać się na ich grzbiecie), toczyć turowe starcia etc.

Na początek World of Final Fantasy zostanie udostępnione na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita – nastąpi to w 2016 roku. Na ujawnienie ewentualnych dodatkowych docelowych platform sprzętowych dla tej gry (jak i informacji o samej produkcji) przyjdzie nam jeszcze poczekać.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
World of Final Fantasy

World of Final Fantasy