Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 06:55

autor: Michał Jodłowski

Star Wars: Battlefront – zwiastun co-opa i informacje o innych trybach

Podczas konferencji firmy Sony na targarch E3 zademonstrowano zwiastun trybu kooperacyjnego Star Wars: Battlefront o nazwie Survival. Dowiedzieliśmy się też nieco o pozostałych rodzajach misji.

Podczas konferencji firmy Sony Computer Entertainment na tegorocznej edycji targów E3 zademonstrowano zwiastun trybu kooperacyjnego Star Wars: Battlefront o nazwie Survival. Jak widać na powyższym filmiku, jest to klasyczny scenariusz co-opowy, w którym gracz i jego towarzysze muszą bronić się przed nacierającymi oddziałami wroga, rosnącymi w siłę z każdą kolejną falą (w sumie jest ich 15). Grać można zarówno przez Internet, jak i dzieląc ekran w oldschoolwym split-screenie. Co więcej, Survival to nie jedyny tryb, w jakim można będzie sprawdzić się w ogniu walki. Wiemy chociażby o misjach typu Battle, w których gracze zetrą się ze sobą, będąc jednocześnie wspieranymi przez grupę sojuszników kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. Z kolei w Hero Battle, jak samo miano wskazuje, grający zmierzą się ze sobą wcielając się w prominentne postaci uniwersum Star Wars, w tym chociażby w Luke’a Skywalkera czy Darth Vadera. Ostatni tryb, Trials, znamy w zasadzie tylko z nazwy, która sugeruje jednak coś w rodzaju wyzwań.

Star Wars: Battlefront zadebiutuje 19 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na konferencji firmy Electronic Arts, która odbyła się kilka godzin wcześniej, zaprezentowano także pierwszy zapis rozgrywki. Można obejrzeć go poniżej.