Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2019, 11:37

Death Stranding – nowy gameplay pokazuje kryjówkę głównego bohatera

Targi Tokyo Game Show 2019 przyniosły nam kolejny gameplay z Death Stranding. Ponad półgodzinny materiał pokazuje kryjówkę głównego bohatera oraz personalizację postaci. Nie zabrakło także załatwiania potrzeb fizjologicznych.

Najnowszy gameplay z Death Stranding skupia się na kryjówce Sama. - Death Stranding – nowy gameplay pokazuje kryjówkę głównego bohatera - wiadomość - 2019-09-16
Najnowszy gameplay z Death Stranding skupia się na kryjówce Sama.

Trzy dni temu pisaliśmy o prawie 50-minutowym zapisie rozgrywki z Death Stranding, który został zaprezentowany w czasie tegorocznych targów Tokyo Game Show. Przedstawiono na nim podstawowe mechaniki oraz interakcje gracza z otoczeniem. Nie jest to jednak jedyny gameplay przygotowany przez Hideo Kojimę z okazji tej imprezy. W najnowszym filmiku japoński twórca pokazuje nam kryjówkę głównego bohatera – Sama – oraz funkcje, jakie pełni.

Zaprezentowany materiał pokazuje nam „bezpieczny dom”, w którym protagonista może odpocząć. W tym miejscu będziemy mogli modyfikować wygląd Sama oraz zarządzać ekwipunkiem. Na jednej ze ścian znajdziemy natomiast mapę świata zawierającą listę wszystkich zadań, skrzynkę z wiadomościami oraz odtwarzacz muzyczny.

Kryjówka wyposażona jest również w prysznic, z którego protagonista może skorzystać. W tym czasie nie tylko zmywany jest z niego brud, ale także zbierane są płyny fizjologiczne, przekształcane następnie w kryształy. Pozyskany w ten sposób surowiec wykorzystywany jest do zasilania niektórych broni.

Jak wskazuje sam Hideo Kojima kryjówka, nie tylko będzie pełnić rolę bezpiecznego schronienia. Jest to także miejsce, w którym japoński twórca zamieścił „sztuczki dla fanów Normana i Madsa.”

Warto przypomnieć, że ostatnie tygodnie przyniosły dużo nowych informacji związanych z Death Stranding. Oprócz wspomnianego powyżej zapisu z rozgrywki, mieliśmy także okazję zapoznać się z filmikiem wprowadzającym w fabułę. Dowiedzieliśmy się również, że gra otrzyma bardzo niski poziom trudności.

Death Stranding zadebiutuje 8 listopada 2019 roku wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Gra otrzyma polską wersję językową.