Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2019, 20:24

Borderlands 3 pokazuje, że pudełkowe wersje gier to przeszłość

Borderlands 3 zaliczyło bardzo dobry start. Pudełkowe wydanie produkcji zostało największym sprzedażowym hitem roku w Wielkiej Brytanii. Mimo sukcesu, wynik osiągnięty przez najnowszą odsłonę popularnej serii loot-shooterów jest o połowę gorszy niż w przypadku jej poprzedniczki. Podobnie sytuacja ma się w przypadku Gears 5.

Popularność wersji pudełkowych stopniowo maleje. - Borderlands 3 pokazuje, że pudełkowe wersje gier to przeszłość - wiadomość - 2019-09-17
Popularność wersji pudełkowych stopniowo maleje.

Trzy dni temu do sprzedaży trafiło Borderlands 3, czyli najnowsza odsłona popularnej serii loot-shooterów od studia Gearbox Software. Chociaż nie obyło się bez problemów technicznych, to i tak produkcja zaliczyła bardzo udany start. Widać to po wynikach sprzedaży. Jak zwraca uwagę Christopher Dring – dziennikarz z serwisu GamesIndustry.biz – pudełkowe wydanie Borderlands 3 osiągnęło świetny wynik w Wielkiej Brytanii (licząc wszystkie platformy), jednoczenie stając się premierą roku. Mimo to liczba fizycznych kopii, która znalazła nabywców, jest dwukrotnie niższa niż w przypadku Borderlands 2.

Popularność cyfrowych kopii potwierdza tutaj Randy Pitchford – dyrektor generalny Gearbox Software. Niedawno ogłosił on, że wersja na komputery osobiste Borderlands 3 zgromadziła na premierę dwa razy więcej graczy niż Borderlands 2 przez całą swoją historię.

Analogiczna sytuacja miała miejsce w przypadku niedawnej premiery Gears 5 – sprzedaż pudełkowej wersji była mniejsza o 75% niż w przypadku Gears of War 4. Należy mieć na uwadze, że dużą rolę odegrała tutaj obecność najnowszej odsłony strzelanek od Microsoftu w abonamencie Xbox Game Pass. Wynikiem tego była większa dysproporcja między kolejnymi odsłonami mimo krótszego niż w przypadku Borderlands odstępu między ich wydaniem.

Rosnąca popularność platform cyfrowej dystrybucji sprawia, że coraz więcej produkcji nie otrzymuje fizycznego wydania. W Polsce wersja PC Borderlands 3 (podobnie jak i szereg innych tytułów, jak chociażby GreedFall) w ogóle nie doczekała się pudełek.

Trudno spodziewać się, żeby ten trend miał ulec zahamowaniu w dającej się przewidzieć przyszłości - nie mówiąc już o jego odwróceniu.

ZASTRZEŻENIE: Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są w naszym serwisie. Dokładamy jednak wszelkich starań, żeby wybierać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.