Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2019, 09:17

autor: Aquma

Premiera Borderlands 3

Dziś ma miejsce rynkowa premiera Borderlands 3 - kolejnej odsłony serii strzelanek z elementami RPG od firmy Gearbox Software. Produkcja jest dostępna na pecetach (wyłącznie Epic Games Store) oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W końcu możemy zagrać w Borderlands 3. - Premiera Borderlands 3 - wiadomość - 2019-09-13
W końcu możemy zagrać w Borderlands 3.

Dziś na rynku debiutuje Borderlands 3 - najnowsza część serii nastawionych na kooperację, pierwszoosobowych strzelanek z elementami RPG od studia Gearbox Software. Wyczekiwana produkcja jest już dostępna na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, przy czym właściciele tych pierwszych muszą pamiętać, że tytuł jest czasowym exclusive’em Epic Games Store - na Steamie pojawi się dopiero w kwietniu 2020 roku. Ceny wydania podstawowego wahają się od 259,99 do 299 złotych (w zależności od platformy). Niestety, twórcy nie zadbali o polską wersję językową.

Borderlands 3 nie jest rewolucją - nie znajdziemy tu drastycznych zmian w sprawdzonej formule. Zamiast tego twórcy zdecydowali się na rozwinięcie i rozbudowanie tego, co działało w poprzednich częściach. Otrzymujemy większy świat (a właściwie światy, bo będziemy latali po różnych planetach) oraz bardziej rozbudowane opcje rozwoju i personalizowania postaci (przede wszystkim więcej umiejętności specjalnych). Nie zabrakło też solidnej dawki humoru i broni palnej - jeśli chodzi o tę ostatnią, to twórcy chwalą się, że w ich produkcji znajduje się ponad miliard kombinacji różnorakich narzędzi mordu.

Problemy techniczne wersji komputerowej

Premiera Borderlands 3 - ilustracja #2

Wydanie pecetowe trafiło na rynek z kilkoma uciążliwymi problemami technicznymi. Większość z nich - na szczęście - jest dość prosta do obejścia. Po pierwsze, lepiej unikajcie odpalania Borderlands 3 w wersji DirectX 12 - recenzenci wskazują, że obecnie skutkuje to m.in. bardzo długimi czasami wczytywania. Po drugie, nie panikujcie, jeśli gra uruchomi się w nieznanym Wam języku - by go zmienić na angielski, wystarczy wejść w ustawienia Epic Games Launchera, znaleźć Borderlands 3 i otworzyć sekcję additional command line arguments”, w której powinien znaleźć się wpis -culture=en” (jeśli w miejscu en” jest coś innego, należy to zmienić). Użytkownicy donoszą też, że sceny przerywnikowe nie wyświetlają się właściwie na monitorach ultra wide - na ten problem niestety nie znaleziono rozwiązania.

Według pierwszych recenzji mamy do czynienia z bardzo udanym tytułem, który jest dokładnie tym, czego należało się po nim spodziewać. Fani mogą więc odetchnąć z ulgą, szczególnie, że na etapie produkcji gra raz za razem wzbudzała różnego rodzaju kontrowersje, dotyczące m.in. systemu mikropłatności, oskarżeń o napaść, nasłania detektywów na youtubera czy... grożenia graczom banami na forum w związku z niewłaściwym określaniem płci robota. Warto też odnotować, że do komfortowej rozgrywki w rozdzielczości 1440p potrzeba nie lada komputera (poniżej przypominamy oficjalne wymagania sprzętowe).

Minimalne wymagania sprzętowe (1080p):

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 (najnowszy service pack)
 2. Procesor: AMD FX-8350 / Intel Core i5-3570
 3. Pamięć RAM: 6 GB
 4. Karta graficzna: AMD Radeon HD 7970 / Nvidia GeForce GTX 680 2GB
 5. Miejsce na dysku: 75 GB wolnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe (1440p):

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 (najnowszy service pack)
 2. Procesor: AMD 5 2600 / Intel Core i7-4770
 3. Pamięć RAM: 16 GB
 4. Karta graficzna: AMD Radeon RX 590 / Nvidia GeForce GTX 1060 6GB
 5. Miejsce na dysku: 75 GB wolnej przestrzeni
 1. Borderlands 3 - strona oficjalna
 2. Wszystko o Borderlands 3
 3. 5 powodów, dla których Borderlands 3 zachwyci fanów
 4. Borderlands 3 się uda? Wszystkie grzechy Gearbox Software
 5. Borderlands 3 w Epic Games Store

ZASTRZEŻENIE:

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od niektórych sklepów, których oferty prezentowane są w naszym serwisie.