Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2019, 16:09

autor: Froozyy

Błędne określenie płci FL4K-a z Borderlands 3 może skutkować banem na forum gry

Celowe określenie FL4K-a jako „on” zamiast „oni” poskutkuje blokadą konta na forum gry Borderlands 3. Według jednego z moderatorów jest to naruszenie zasad dotyczących mowy nienawiści.

Za określanie płci fikcyjnej postaci można wyłapać bana. - Błędne określenie płci FL4K-a z Borderlands 3 może skutkować banem na forum gry - wiadomość - 2019-08-20
Za określanie płci fikcyjnej postaci można wyłapać bana.

Jeśli mało Wam afer dziejących się wokół Borderlands 3, to dzisiaj mamy dla Was coś specjalnego. Według jednego z moderatorów forum gry o nicku Tokesy97, odnoszenie się do FL4K-a jako „on” zamiast „oni” jest obraźliwe i może doprowadzić do bana, ponieważ narusza zasady dotyczące mowy nienawiści.

Według wspomnianego wcześniej moderatora, z góry narzucone przez producenta zasady obowiązujące na forum obejmują również zachowania rasistowskie, seksistowskie, homofobiczne oraz transfobiczne. Nie powinno to nikogo dziwić, identycznie jest przecież na wielu innych portalach internetowych. Jednak największe poruszenie wywołała źle zinterpretowana informacja o banach dla użytkowników, którzy odnosili się do postaci FL4K-a jako „on”. O ile celowe używanie nieodpowiedniego zaimka faktycznie doprowadzi do blokady konta, to przypadkowe (wynikające z czystej niewiedzy) wcale nie poskutkuje banem.

Zaimek FL4K-a to „oni”. Nie jesteś zmuszony do zmiany swoich przekonań lub punktu widzenia, ale wyjaśniamy i potwierdzamy, że tak właśnie napisana jest postać i jako taka powinna być przywoływana. Proszę pamiętać, że zasady tego forum obejmują nieatakowanie innych za ich przekonania.

Wielu graczy błędnie interpretuje postać FL4K-a jako pojedynczy byt, gdy w rzeczywistości jest to sztuczna inteligencja, kierująca i humanoidalnym robotem, i jego towarzyszami. Poza tym warto wiedzieć, że według doniesień twórca FL4K-a sam uważa się za osobę niebinarną (czyli taką, która identyfikuje się jako osoba o dwóch lub więcej płciach lub też nie identyfikuje się z żadną z płci) i celowe używanie błędnego zaimka może już podchodzić pod obrazę jego uczuć.

Przypominamy, że Borderlands 3 zadebiutuje w sprzedaży 13 września i pojawi się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w angielskiej wersji językowej.