Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2019, 21:03

autor: Froozyy

Dead Cells - twórcy rozważają wersję multiplayer

W wywiadzie dla portalu Only Single Player jeden z deweloperów Dead Cells, Steve Filby, powiedział, że studio rozważa stworzenie drugiej części gry albo nawet wersję multiplayer. Filby wyraził również swoje zdanie na temat powstania adaptacji gry jako anime czy też komiksu.

Dead Cells może doczekać się wersji multiplayer. - Dead Cells - twórcy rozważają wersję multiplayer - wiadomość - 2019-09-13
Dead Cells może doczekać się wersji multiplayer.

Dead Cells to niewątpliwie spory sukces studia Motion Twin – do marca bieżącego roku sprzedano milion egzemplarzy gry, a wydana w 2018 roku produkcja po dziś dzień otrzymuje regularnie aktualizacje. W wywiadzie, który ukazał się na łamach portalu Only Single Player, jeden z deweloperów, Steve Filby, oznajmił, że nowa treść w grze będzie pojawiać się jeszcze przez co najmniej dwa lata, a twórcy już teraz rozważają stworzenie sequela.

Filby stwierdził, że studio planuje pracować nad nową zawartością dla Dead Cells, dopóki produkcja będzie przynosić zyski. Nie chce jednak sprawić, aby zbyt dużo czasu poświęconego jednej grze w pewnym momencie całkowicie zahamowało rozwój deweloperów. Obecnie są plany stworzenia drugiej części Dead Cells, która może okazać się tytułem multiplayer albo nawet pełnoprawną metroidvanią pokroju Hollow Knight.

Powiedziałbym, że Dead Cells ma przed sobą przynajmniej dwa lata kolejnych aktualizacji. Potem może stworzymy Dead Cells 2 lub wersję multiplayer. A może zrobimy Dead Cells w stylu Hollow Knight, czyli prawdziwą metroidvanię. Mamy wiele głupich pomysłów, które moglibyśmy zrealizować.

W ramach trybu multiplayer powinniśmy spodziewać się bardziej czegoś w stylu walk PvP niż kooperacji, bowiem jak twierdzi Filby, wniosłoby to do gry więcej zabawy i przynajmniej w małym stopniu zmieniłoby rozgrywkę.

Dead Cells jako komiks? - Dead Cells - twórcy rozważają wersję multiplayer - wiadomość - 2019-09-13
Dead Cells jako komiks?

Filby zapytany o to, czy chciałby, aby Dead Cells zostało przeniesione do innych mediów, takich jak serial albo komiks, z wielkim entuzjazmem odpowiedział, że oczywiście. Już krótkie zapowiedzi powstałe dzięki francuskiemu studiu BobbyPills były bardzo obiecujące, a co dopiero wysokobudżetowe produkcje. Na to jednak potrzeba odpowiedniego kapitału oraz partnerów, jednakże twórcy nie wykluczają takiej opcji w przyszłości.

Warto również wspomnieć, że studio Motion Twin podzieliło się na dwa zespoły. Jeden jest nadal odpowiedzialny za dalszy rozwój Dead Cells, natomiast drugi pracuje obecnie nad zupełnie nową grą. Aktualnie nie poznaliśmy jednak więcej szczegółów na jej temat.