Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2019, 12:24

autor: Entelarmer

Ponad miliard broni w Borderlands 3

Podczas targów gamescom 2019 Serwis IGN przeprowadził rozmowę z przedstawicielami studia Gearbox Software. Twórcy Borderlands 3 zapewnili, że hasło „ponad miliard broni” to nie tylko chwyt reklamowy, lecz faktyczna liczba możliwych kombinacji.

Twórcy chcą oddać do naszej dyspozycji imponujący arsenał. - Ponad miliard broni w Borderlands 3 - wiadomość - 2019-08-22
Twórcy chcą oddać do naszej dyspozycji imponujący arsenał.
BORDERLANDS 3 W SKRÓCIE:
  • Producent: Gearbox Software
  • Wydawca: 2K Games
  • Gatunek: role-playing shooter
  • Platformy sprzętowe: PC, XONE, PS4
  • Data premiery: 13 września 2019 roku
  • Inne: ponad miliard broni; tryb kooperacji dla 4 graczy; nowe planety do zwiedzenia

Kiedy w marcu zapowiedziano Borderlands 3, jednym z haseł reklamowych produkcji było „ponad miliard dostępnych broni”. Najwyraźniej nie były to tylko czcze przechwałki twórców. Temat poruszono w trakcie rozmowy serwisu IGN z pracownikami studia Gearbox Software. Deweloperzy zapewnili na targach gamescom 2019, że ów „ponad miliard” nie wziął się znikąd, lecz jest to faktyczna liczba możliwych kombinacji. To zasługa znacznego wzbogacenia listy dostępnych ulepszeń. Podczas gdy w dwójce mogliśmy majsterkować z wykorzystaniem 250 elementów, w Borderlands 3 otrzymamy do dyspozycji około 1500-1700 części. Autorzy popracowali też nad tym, jak poszczególne moduły współdziałają ze sobą, by jeszcze bardziej zwiększyć liczbę potencjalnych kombinacji. Nie sprecyzowano, jaką część z tego miliarda stanowią warianty estetyczne. Wspomniano jednak, że choć niektóre bronie rzeczywiście rozpoczęły żywot jako de facto skórki, wiele z nich wzbogacono o dodatkowe funkcjonalności w trakcie produkcji.

Deweloperzy odnieśli się też do jednego z bardziej pamiętnych elementów pierwszego zwiastuna – chodzącego karabinu, który błyskawicznie zyskał sobie sympatię fanów. Jak się okazuje, proces twórczy stojący za tym kamieniem milowym w kwestii uzbrojenia nie był przesadnie skomplikowany. Zasadniczo inspiracją była broń Laptop Gun z kultowej strzelanki studia Rare Perfect Dark i początkowo było to typowe działko strażnicze. Jednak w pewnym momencie twórcy zastanowili się, czy są w stanie przemienić je w chodzącą broń. Najwyraźniej odpowiedzią było stanowcze „tak”. Reszta to już historia. Tę i inne mniej lub bardziej zwariowane zabawki sprawdzimy po premierze Borderlands 3. Tytuł zadebiutuje 13 września na komputerach osobistych jako tymczasowy tytuł ekskluzywny dla Epic Games Store oraz na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Chodzące działko to podręcznikowy przykład tego, co się dzieje, gdy twórcy na poważnie biorą absurdalny pomysł. - Ponad miliard broni w Borderlands 3 - wiadomość - 2019-08-22
Chodzące działko to podręcznikowy przykład tego, co się dzieje, gdy twórcy na poważnie biorą absurdalny pomysł.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Borderlands 3

Borderlands 3