Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2019, 10:28

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Twórcy Divinity: Original Sin 2 prezentują „włamanie do Valve” na zabawnym filmiku

Deweloperzy z firmy Larian Studios opublikowali zabawny filmik, który przedstawia kulisy powstania funkcji cross-save w konwersji Divinity: Original Sin II na Nintendo Switch. No... tak jakby.

Deweloperzy z Larian Studios ekspertami od włamań? - Twórcy Divinity: Original Sin 2 prezentują „włamanie do Valve” na zabawnym filmiku - wiadomość - 2019-09-18
Deweloperzy z Larian Studios ekspertami od włamań?

Na konsoli Nintendo Switch zadebiutowała niedawno doskonała gra RPG od firmy Larian Studios - Divinity: Original Sin II. Konwersja prezentuje się i działa całkiem nieźle (szczególnie, kiedy gramy w trybie przenośnym), a do tego posiada kilka dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest coś, czego chyba nikt się nie spodziewał - kompatybilność zapisanych stanów gry z wersją na Steama. Okazuje się, że zaimplementowanie omawianego rozwiązania wymagało „włamania do Valve”... a przynajmniej tak sugeruje zabawny filmik opublikowany przez deweloperów.

Wszystko wskazuje na to, że uzyskanie dostępu do save’ów Steama nie było łatwe. Trzeba było rozbudowanego planu, ale na koniec i tak nie obeszło się bez zwykłej, ludzkiej życzliwości... Odkładając żarty na bok, warto poświęcić dziesięć minut, by obejrzeć ten film. Widać w nim to samo poczucie humoru, które w pewnym stopniu zdefiniowało dotychczasowe gry tego studia. Każdy, kto miał okazję zagrać w produkcje z serii Divinity wie, że często, zaraz po walce z potężnym smokiem, wykonujemy w nich zadanie zlecone przez mówiące krowy albo pomagamy wiewiórce w uratowaniu świata przed Wielkim Żołędziem. No cóż...

Przypominamy, że Divinity: Original Sin II jest dostępne na komputerach i konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Warto odnotować, że gra posiada polską wersję językową (z napisami), ale niestety nie dotyczy to wydania dedykowanego Switchowi, oferującego wyłącznie zabawę w języku angielskim.

  1. Larian Studios – strona oficjalna
  2. Divinity: Original Sin II - poradnik
  3. Recenzja gry Divinity: Original Sin II – RPG roku