Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2020, 16:52

Resident Evil 8 może wyjść na PS4 i Xbox One

Mimo że gra Resident Evil Village została zapowiedziana tylko na PC oraz konsole nowej generacji, to może trafić także na PS4 i Xboksa One. Ponadto gracze będą mogli liczyć na więcej swobody działania niż w Resident Evil 7: Biohazard.

Resident Evil 8 może wyjść na PS4 i Xbox One - ilustracja #1
Nowy Resident Evil może zawitać także na PS4 i Xboksa One.

Choć studio Capcom parę miesięcy temu ujawniło, że Resident Evil Village nie ukaże się na konsolach obecnej generacji, to doniesienia z targów Tokyo Game Show 2020 dają nadzieję, iż nic nie zostało jeszcze ostatecznie ustalone. Przedstawiciel firmy zdradził, że twórcy robią, co w ich mocy, by przenieść nową odsłonę kultowej serii survival horrorów na PlayStation 4 i Xboksa One. Nie padły jednak żadne obietnice, więc nie należy traktować tej informacji jako potwierdzenia owych wydań.

Porzucenie konsol obecnej generacji przez Capcom przy tworzeniu Resident Evil 8 pozwoliłoby na lepsze wykorzystanie mocy drzemiącej w nadchodzących urządzeniach Sony i Microsoftu, ale sprzeczne doniesienia na temat docelowych platform sprzętowych sugerują, że firma sama nie wie, w którym kierunku podążyć. Wydanie gry na PS4 i Xboksa One powiększyłoby znacząco listę potencjalnych odbiorców, ale wiązałoby się to z dostosowaniem jej do możliwości starszych konsol i pójściem pod niektórymi względami na kompromis. Nie wpłyną one jednak na planowane zmiany w strukturze produkcji. Capcom ujawnił podczas tegorocznej edycji Tokyo Game Show, że Resident Evil Village zaoferuje znacznie obszerniejsze lokacje, pozwalające na większą swobodę w poruszaniu się i rozwiązywaniu zagadek, niż poprzednia odsłona serii.

Mimo obiecujących wieści dla fanów marki oraz posiadaczy PlayStation 4 i Xboksa One, na tę chwilę Resident Evil 8, które będzie bezpośrednią kontynuacją fabularną Resident Evil 7: Biohazard, zmierza oficjalnie wyłącznie na PC oraz konsole PS5 i Xbox Series X/S. Premiera gry została ustalona na 2021 rok – nie znamy jeszcze dokładnej daty wydania.