Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2020, 15:20

autor: Karol Laska

Resident Evil Village ukończone w 60%, ale nie wyjdzie na PS4 i Xbox One

Japoński magazyn o grach wideo Famitsu opublikował wywiad z twórcami gry Resident Evil Village, z którego wynika, że gra jest w bardzo zaawansowanym stadium produkcji. Paroma zakulisowymi szczegółami podzielono się także na Twitterze.

Resident Evil Village ukończone w 60%, ale nie wyjdzie na PS4 i Xbox One - ilustracja #1
Już więcej niż połowa roboty za Capcomem.
W SKRÓCIE:
  • Resident Evil Village został ukończony w 60%;
  • gra nie ukaże się na PlayStation 4 oraz Xbox One, ponieważ posiada zbyt rozbudowany system eksploracyjny;
  • twórcy siedzą nad projektem od trzech i pół roku oraz potwierdzają, że ósma część będzie sequelem Resident Evil VII: Biohazard.

Tsunoshi Kanda i Pete Fabiano, twórcy Resident Evil Village, udzielili wywiadu na łamach magazynu Famitsu (podajemy ze serwisem Wccftech). Ogłosili w nim, że gra została ukończona już w 60 procentach i wchodzi w decydującą fazę produkcyjną.

Początkowo mówiło się, że gra postawi na multiplatformowość z uwzględnieniem konsol mijającej generacji. Deweloperzy musieli zrezygnować z takiego rozwiązania i tytuł ostatecznie ujrzymy jedynie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X. Powodem tej decyzji jest chęć postawienia na płynność w odkrywaniu świata gry. Przez to, że skupiono się bardziej na eksploracji, starsze konsole mogłyby odnotować poważne jakościowe spadki, blokując tym samym potencjał poszczególnych scen.

Ma to też bezpośredni związek z samą grafiką, która ma być najbardziej realistyczna w historii całej serii, dzięki pomyślnemu rozwinięciu silnika RE Engine. Swoim wyglądem tytuł ma przebić poprzednie dzieła Capcomu, w tym Devil May Cry 5, Resident Evil 7 Biohazard oraz remake’i Resident Evil 2 oraz Resident Evil 3.

Famitsu badało również tereny czysto fabularne na podstawie dostępnego w sieci zwiastuna gry. Zauważono w nim logo znanej z serii korporacji funkcjonującej pod nazwą Umbrella. Może to oznaczać pewien powrót do korzeni i sugerować obecność charyzmatycznego antagonisty w postaci Chrisa Redfielda. Są to jednak na razie zwykłe domniemania.

Parę kluczowych informacji wydobyto także od Alexa Aniela (fanatyka serii i autora książki o historii Resident Evil) za pośrednictwem Twittera. Okazuje, że ósma część serii tworzona jest już od trzech i pół roku, a jej fabuła będzie kontynuacją wydarzeń z Resident Evil 7: Biohazard. Zaakcentowano także kluczowe elementy rozgrywki w postaci zarządzania ekwipunkiem i rozwiązywania złożonych zagadek, które stać będą w jednym rzędzie z atrakcyjnym systemem walki i partiami horrorowymi. Planowana premiera Resident Evil Village to 2021 rok.