Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2020, 15:20

autor: Karol Laska

Resident Evil Village ukończone w 60%, ale nie wyjdzie na PS4 i Xbox One

Japoński magazyn o grach wideo Famitsu opublikował wywiad z twórcami gry Resident Evil Village, z którego wynika, że gra jest w bardzo zaawansowanym stadium produkcji. Paroma zakulisowymi szczegółami podzielono się także na Twitterze.

Resident Evil Village ukończone w 60%, ale nie wyjdzie na PS4 i Xbox One - ilustracja #1
Już więcej niż połowa roboty za Capcomem.
W SKRÓCIE:
  • Resident Evil Village został ukończony w 60%;
  • gra nie ukaże się na PlayStation 4 oraz Xbox One, ponieważ posiada zbyt rozbudowany system eksploracyjny;
  • twórcy siedzą nad projektem od trzech i pół roku oraz potwierdzają, że ósma część będzie sequelem Resident Evil VII: Biohazard.

Tsunoshi Kanda i Pete Fabiano, twórcy Resident Evil Village, udzielili wywiadu na łamach magazynu Famitsu (podajemy ze serwisem Wccftech). Ogłosili w nim, że gra została ukończona już w 60 procentach i wchodzi w decydującą fazę produkcyjną.

Początkowo mówiło się, że gra postawi na multiplatformowość z uwzględnieniem konsol mijającej generacji. Deweloperzy musieli zrezygnować z takiego rozwiązania i tytuł ostatecznie ujrzymy jedynie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X. Powodem tej decyzji jest chęć postawienia na płynność w odkrywaniu świata gry. Przez to, że skupiono się bardziej na eksploracji, starsze konsole mogłyby odnotować poważne jakościowe spadki, blokując tym samym potencjał poszczególnych scen.

Ma to też bezpośredni związek z samą grafiką, która ma być najbardziej realistyczna w historii całej serii, dzięki pomyślnemu rozwinięciu silnika RE Engine. Swoim wyglądem tytuł ma przebić poprzednie dzieła Capcomu, w tym Devil May Cry 5, Resident Evil 7 Biohazard oraz remake’i Resident Evil 2 oraz Resident Evil 3.

Famitsu badało również tereny czysto fabularne na podstawie dostępnego w sieci zwiastuna gry. Zauważono w nim logo znanej z serii korporacji funkcjonującej pod nazwą Umbrella. Może to oznaczać pewien powrót do korzeni i sugerować obecność charyzmatycznego antagonisty w postaci Chrisa Redfielda. Są to jednak na razie zwykłe domniemania.

Parę kluczowych informacji wydobyto także od Alexa Aniela (fanatyka serii i autora książki o historii Resident Evil) za pośrednictwem Twittera. Okazuje, że ósma część serii tworzona jest już od trzech i pół roku, a jej fabuła będzie kontynuacją wydarzeń z Resident Evil 7: Biohazard. Zaakcentowano także kluczowe elementy rozgrywki w postaci zarządzania ekwipunkiem i rozwiązywania złożonych zagadek, które stać będą w jednym rzędzie z atrakcyjnym systemem walki i partiami horrorowymi. Planowana premiera Resident Evil Village to 2021 rok.

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej