Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2020, 16:10

autor: AlexB

Komornik - polski cykl fantasy otrzyma wysokobudżetowe RPG

Niezależne Sylen Studio podpisało umowę z polskim pisarzem Michałem Gołkowskim. W jej wyniku powstanie wysokobudżetowa gra RPG, której akcja będzie toczyła się w uniwersum książkowego cyklu fantasy Komornik.

W SKRÓCIE
  1. Michał Gołkowski podpisał umowę z Sylen Studio, na mocy której powstanie wysokobudżetowa gra RPG.
  2. Według planów produkcja ma zadebiutować w 2023 roku.

Polska literatura fantasy coraz chętniej łączy siły z elektroniczną rozrywką. Wystarczy wspomnieć wiedźmińską trylogię od studia CD Projekt RED opartą na powieściach i opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego czy przygotowywane przez studio The Dust I, the Inquisitor na podstawie prozy Jacka Piekary. Najnowszym obiektem zainteresowania ze strony producentów gier, jeśli chodzi o rodzimą fantastykę, jest cykl Komornik. Sieć obiegła informacja, że jego autor, Michał Gołkowski, podpisał umowę z krakowskim Sylen Studio. W jej wyniku ma powstać wysokobudżetowa gra RPG, której akcja osadzona będzie w uniwersum Komornika. Premiera tytułu ma odbyć się w 2023 roku. Jak na razie nie wiemy, na jakich platformach się ona ukaże (via StrefaInwestorów.pl).

Komornik - polski cykl fantasy otrzyma wysokobudżetowe RPG - ilustracja #1
Cykl Komornik otrzyma własną grę.

Pierwsza część pełnego czarnego humoru książkowego cyklu Komornik miała swoją premierę w 2016 roku. Do tej pory doczekał się on trzech większych odsłon oraz jednego opowiadania. Jego akcja kręci się wokół biblijnej Apokalipsy, która rozpoczyna się na Ziemi. Państwa upadają, gwiazdy lecą z nieba, woda zamienia się w krew, a umarli wstają z grobów. Lecz współczesna cywilizacja wraz z jej zdobyczami technologicznymi dała radę w pewnym stopniu powstrzymać kataklizm. Powstał zatem impas, który rozwiązać mieli Aniołowie Apokryficzni. Ci jednak stwierdzili, że im się nie chce, i zwalili całą czarną robotę na ludzi. W tym momencie na scenę wchodzą tytułowi Komornicy.

Michał Gołkowski, który swoją pisarską karierę rozpoczął w 2013 roku od książki Ołowiany Świt osadzonej w uniwersum gier S.T.A.L.K.E.R., nie krył zadowolenia z podpisania umowy z Sylen Studio. Cytując jego słowa:

Od samego początku słyszałem, że Komornik aż się prosi albo o film, albo grę. Zawsze odpowiadałem: czuwajcie i bądźcie czujni, bo nie znacie dnia ani godziny. Nie ma na świecie przypadków, wyłącznie znaki… Trzeba być głupcem, żeby przeoczyć moment, kiedy Apokalipsa puka do Twoich drzwi i proponuje coś takiego.

Warto wspomnieć, że na mocy porozumienia z Sylen Studio autor będzie mógł ingerować w fabułę tworzonej produkcji. Wygląda zatem na to, iż fani cyklu Komornik nie muszą się obawiać, że charakterystyczny klimat powieści zostanie zatracony w grze.

Również ekipa z Sylen Studio, która obecnie zajmuje się opracowywaniem sieciowej MOB-y Dream of Gods, wydaje się podekscytowana czekającym ją zadaniem. Oto słowa Dariusza Mytycha, prezesa krakowskiej firmy:

Podpisanie umowy z Michałem Gołkowskim to bardzo ważny moment w rozwoju Sylen Studio. Cieszymy się, że tak znana i rozpoznawalna osoba ze świata literatury fantasy widzi potencjał w realizacji wspólnego projektu. Przed nami spore wyzwanie – odzwierciedlenie abstrakcyjnego uniwersum książki Komornik będzie wymagało sporej kreatywności od naszego zespołu. Nieocenionym wsparciem będzie zaangażowanie autora w proces produkcji gry.

Komornik - polski cykl fantasy otrzyma wysokobudżetowe RPG - ilustracja #2
Michał Gołkowski będzie mógł ingerować w tworzenie fabuły gry opartej na jego powieściach. / Źródło: Bestiariusz.pl

Jak na razie to wszystko, co wiemy na temat gry na podstawie cyklu Komornik. Na kolejne szczegóły musimy poczekać do pierwszej większej zapowiedzi tytułu. Fani prozy Gołkowskiego zapewne trzymają kciuki, by pojawiła się ona jak najszybciej.

  1. Oficjalna strona internetowa Sylen Studio