Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2020, 15:12

autor: Aquma

Townscaper - perełka indie podbija Steam Early Access

W programie Wczesnego Dostępu Steam zadebiutowała gra niezależna Townscaper – uproszczony, ale urokliwy city builder autorstwa jednego z deweloperów odpowiedzialnych za Bad North.

Townscaper - perełka indie podbija Steam Early Access - ilustracja #1
Townscaper wygląda całkiem ciekawie.

W SKRÓCIE:

  1. Townscaper zadebiutował we Wczesnym Dostępie Steam;
  2. jest to niezależna produkcja będąca uproszczonym, ale urokliwym city builderem;
  3. grę stworzył jeden z deweloperów odpowiedzialnych za strategię Bad North;
  4. tytuł został ciepło przyjęty przez graczy.

W programie Wczesnego Dostępu Steam zadebiutował dziś Townscaper – urokliwa produkcja stworzona przez Oskara Stalberga (jednego z artystów odpowiedzialnych za udaną niezależną strategię Bad North), która pozwala na błyskawiczne zbudowanie własnego miasta i okalających je terenów. Produkcja została bardzo ciepło przyjęta przez użytkowników (99% z 612 recenzji na Steamie jest pozytywna).

Warto odnotować, że Townscaper nie jest pełnoprawnym city builderem – rozgrywka jest tutaj mocno uproszczona i opiera się w głównej mierze na wyobraźni i kreatywności graczy. Twórca tego projektu określa go mianem „zabawki” i ma nadzieję, że wczesny dostęp pozwoli mu znaleźć kierunek dla dalszego rozwoju dzieła. Deweloper chce przyglądać się temu, w jaki sposób użytkownicy korzystają z jego programu.

Jeśli jesteście zainteresowani Townscaperem, to produkcję możecie nabyć w cenie 21.99 złotych. Warto odnotować, że twórca zadbał o polską wersję językową interfejsu.

  1. Townscaper – Steam