Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2020, 17:11

Ruszyły mistrzostwa świata w LoL-a; czterech Polaków z szansą na trofeum

Dzisiaj rozpoczęły się mistrzostwa świata w League of Legends. O najważniejsze trofeum w sezonie powalczy aż czterech Polaków reprezentujących barwy europejskich drużyn.

Ruszyły mistrzostwa świata w LoL-a; czterech Polaków z szansą na trofeum - ilustracja #1
Od lewej: Selfmade, Jankos, Inspired oraz Vander.

Dzisiaj o godzinie 10:00 rozpoczęły się mistrzostwa świata w League of Legends, czyli najważniejsze coroczne wydarzenie na profesjonalnej scenie najpopularniejszej gry MOBA. Obecnie trwa tzw. faza play-in, w której drużyny z mniejszych regionów oraz najsłabsi reprezentanci największych lig regionalnych walczą o pozostałe miejsca w fazie grupowej mistrzostw. Ta rozpocznie się 3 października i to w niej znajdują się już trzy europejskie drużyny, w składach których możemy oglądać aż czterech Polaków.

Tak więc na tegorocznych mistrzostwach świata w LoL-a barwy Fnatic reprezentuje Oskar „Selfmade” Boderek. W składzie G2 Esports zobaczymy Marcina „Jankosa” Jankowskiego, a w Rogue – Kacpra „Inspireda” Słomę oraz Oskara „Vandera” Bogdana. Co ciekawe, aż trzech z czterech polskich graczy obecnych na mistrzostwach świata gra w swoich drużynach na pozycji dżunglera. 3 października ma ukazać się film dokumentalny przedstawiający nieco szerzej właśnie tych zawodników.

Mimo że mistrzostwa świata dopiero się rozpoczęły, to już pierwszy dzień zmagań przyciągnął przed ekrany ponad milion widzów w szczytowym momencie. Co najważniejsze – nie zabrakło niespodzianek oraz wyrównanych starć. Europejskie MAD Lions uległo dzisiaj amerykańskiemu Team Liquid, a tajwańskie PSG Talon pokonało jedną z mocniejszych ekip na imprezie - LGD Gaming. Kolejne zmagania w ramach fazy play-in rozpoczną się już jutro o godzinie 10:00. Pełen harmonogram mistrzostw świata znajdziecie tutaj. Natomiast jeśli nie jesteście zaznajomieni z League of Legends, ale być może chcielibyście rozpocząć swoją przygodę z e-sportem, to Riot Games przygotowało dla Was materiał wideo tłumaczący podstawowe zasady rozgrywki.