Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 września 2021, 14:38

autor: Ignacy Kruk

Kultowy serial sci-fi powraca w formie rebootu od twórcy oryginału

J. Michael Straczynski, twórca wielokrotnie nagradzanej space opery Babilon 5, odniósł się do wiadomości o reboocie serii. Produkcja nie będzie zwykłym odświeżeniem oryginału.

Seria opowiadająca o losach stacji kosmicznej Babilon 5 stanowi nostalgiczną, oryginalną pod względem budowy świata i fabuły perełkę. Rywalizując z takimi gigantami, jak Star Trek: Deep Space Nine czy później Battlestar Galactica, produkcje z uniwersum – po domknięciu pięciu sezonów uwielbianego serialu – ugięły się pod naporem konkurencji, w efekcie czego w 2005 roku wstrzymano prace nad filmowym spin-offem.

Wszystko wskazuje jednak na to, że wytrwali fani mają powody do radości. Jak donosi serwis Variety, trwają prace nad wskrzeszeniem serii w formie rebootu. Pieczę nad produkcją obejmie autor oryginału J. Michael Straczynski. Twórca odniósł się na Twitterze do ujawnionych informacji w następujący sposób:

Aby wszystko wyjaśnić – tak to prawda, Babilon 5 jest obecnie rozwijany jako serial dla stacji CW. Mamy tu sporo prawdziwych fanów serii, bardzo zdeterminowanych, aby urzeczywistnić ten projekt. Jestem obecnie po łokcie w pisaniu skryptu dla odcinka pilotażowego i będę kierował serią, jak tylko wystartuje. CW rozumie wyjątkowość Babilon 5 i daje mi wiele swobody, jeśli chodzi o tworzenie fabuły produkcji.

Straczynski opisał również swoje podejście do idei rebootu i wyjawił, dlaczego nie będzie to kopia czy też kontynuacja historii oryginału, a bardziej mieszanka fundamentalnych założeń Babilon 5 z wieloma nowymi elementami i pomysłami. Jeśli zaś chodzi o castingi kultowych postaci, nikt z pierwotnej obsady nie jest obecnie zaangażowany w prace nad projektem. Więcej na temat produkcji można przeczytać na Twitterze twórcy pod tym adresem.

Warto przypomnieć, że Michael Straczynski stał też za takimi produkcjami, jak netflixowy Sense8, World War Z czy też Thor z 2011 roku. Pisarz jest również autorem wielu komiksów ze znanych serii (m.in. Teen Titans, Strefa mroku czy też Star Trek).

Data premiery rebootu nie została jeszcze ogłoszona. Nie wiemy również, czy produkcja będzie dostępna na którymś z popularnych serwisów streamingowych.