Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 15 października 2021, 12:05

Minimapa w New World; gracze stworzyli moda

Brakuje Wam minimapy w New World? Teraz dzięki pracy dwóch moderów możecie z niej skorzystać i dostosować ją do własnych potrzeb.

W SKRÓCIE:
  1. W sieci pojawił się mod dodający do New World mini-mapę.
  2. Jest ona w pełni funkcjonalna i posiada możliwość konfiguracji do własnych potrzeb.
  3. Według twórców, jej użycie nie grozi banem.

Dni od premiery mijają, a New World nadal cieszy się olbrzymią popularnością. Graczom wyraźnie brakowało tego rodzaju produkcji, więc spędzają długie godziny w świecie stworzonym przez Amazon Games. Nie oznacza to jednak, że gra jest idealna. Wśród elementów, których zdecydowanie brakuje wielu fanom tytułu jest między innymi mini-mapa.

Twórcy nie pomyśleli bowiem nad wprowadzeniem tego rodzaju elementu. Zmusza to więc graczy do korzystania z pełnoprawnej mapy, co nie jest dla nich zbyt wygodne. Wiele osób narzeka w sieci na to, że zwyczajnie gubi się w miastach, których układ niełatwo zapamiętać. Dla wszystkich tych osób przygotowano jednak modyfikację o nazwie New World MiniMap, która naprawia błąd twórców.

Jest ona dziełem dwóch moderów i wprowadza do gry wielofunkcyjną mini-mapę. Nie tylko ułatwia ona orientację w terenie, ale również pozwala na modyfikowanie jej właściwości do indywidualnych potrzeb. Gracze mogą więc dostosować jej kształt, wielkość oraz zasięg. Ponadto oferuje ona funkcję automatycznego przybliżenia w momencie wkroczenia do miasta.

Wszyscy fani, którym brakuje tego rodzaju elementu w New World powinni więc pobrać wspomnianego moda. Niezdecydowani mogą zaś przetestować go na stronie twórców. Ponadto, według moderów nie musicie martwić się o ewentualnego bana. Modyfikacja działa za pośrednictwem aplikacji Overwolf - Anti-Cheat, dzięki czemu jest legalna w użyciu.

  1. NewWorldMinimap - pobierz mod z naszego FTP
  2. Strona projektu w serwisie GitHub
  3. Recenzja New World - MMO, którego potrzebowałem
  4. New World - poradnik do gry