Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 października 2021, 12:20

autor: AlexB

PyrkONline 2021 wystartował - internetowe święto dla fanów fantastyki

Wystartował PyrkONline, czyli organizowany przez Pyrkon oraz Allegro festiwal online dla fanów fantastyki. Przez najbliższe dziesięć dni będzie można posłuchać interesujących rozmów z przeróżnymi gośćmi, a w sklepie Allegro promocją objęty zostanie wybrany asortyment.

W SKRÓCIE
  1. Wystartowała kolejna edycja PyrkONline.
  2. W trakcie tego sieciowego wydarzenia, które potrwa 10 dni, będzie można posłuchać interesujących wywiadów i prelekcji.
  3. Wśród gości znaleźli się m.in. Jacek Dukaj, Tomasz Bagiński, Radek Kotarski i NRGeek.
  4. Możecie także liczyć na promocje na wybrany asortyment z kategorii książki, komiksy, gry i gadżety w serwisie Allegro.

Stęskniliście się za Pyrkonem? Wielu miłośników szeroko pojętej fantastyki zapewne tak. Wszakże ten wielki poznański konwent, przez wzgląd na pandemię, nie odbył się już drugi rok z rzędu. Na szczęście jednak jest internet. Bowiem choć fizyczna wersja tego wydarzenia zaplanowana jest dopiero na czerwiec 2022, dziś wystartowało coś, co można określić jako jego substytut. Mowa tu o kolejnej edycji organizowanego we współpracy z Allegro PyrkONline.

PyrkONline potrwa przez 10 dni. W tym czasie fani fantastyki mogą liczyć na sporo atrakcji. Przede wszystkim otrzymają oni cały szereg wywiadów i prelekcji z interesującymi gośćmi. Wśród nich znaleźli się pisarz Jacek Dukaj, Tomek Bagiński opowiadający o serialu Wiedźmin innych projektach, w których brał udział (nagranie zamieszczamy poniżej), międzynarodowy arcymistrz szachowy Mateusz Bartel, Radek Kotarski opisujący, w jaki sposób fantasy i science-fiction wpływają na kreatywność, NRGeek mówiący o grach jako kontynuacjach idei książek i wielu, wielu więcej. Opublikowane dziś filmy możecie obejrzeć na tej stronie.

Ponadto w ramach PyrkONline w serwisie Allegro wybrany asortyment z kategorii książki, komiksy, gry i gadżety zostanie objęty promocją. Natomiast użytkownicy Allegro Lokalnie mogą otrzymać aż 20 złotych monet, zapewniających 20 złotych rabatu podczas zakupów. Wystarczy, że wystawią oni jakiś używany przedmiot z wymienionych wcześniej zbiorów związany z popkulturą i zrobią zakupy na Allegro.pl za minimum 80 zł. Dotyczy to jednak tylko książek, komiksów, gier i gadżetów.

W końcu, w trakcie trwania PyrkONline można zaangażować się w lokalną zbiórkę, wspierającą Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zaprosić Was do udziału w tegorocznej edycji PyrkONline. I miejmy nadzieję, że do zobaczenia już na żywo w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona konwentu Pyrkon