Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2021, 16:42

autor: Qskan

Streamer New World poświęcił się polowaniu na błędy 

New World w dalszym ciągu cierpi z powodu sporej liczby bugów wszelkiej maści. Streamer MorrolanTV podjął się zadania tropienia i raportowania ich.

W SKRÓCIE:
  1. Streamer MorrolanTV podjął się zadania polowania na bugi w New World.
  2. Dużą częścią jego działalności jest wynajdowanie błędów w statystykach i innych liczbach.
  3. Społeczność gry chwali sobie jego twórczość, uważając ją za wymiernie pomocną.

„Nie każdy bohater nosi pelerynę” – mówi powiedzenie. Ale bohater może prowadzić kanał na Twitchu i przeprowadzać tam inspekcję błędów toczących mechaniki New World podczas transmisji na żywo. Takim twitchowym kontrolerem jakości jest streamer Morrolan TV.

Po ponad dwudziestu godzinach spędzonych w grze przyznaje, że odkrył wiele bugów – znaczna część z nich dotyczy mnożników obrażeń oraz innych „liczbowych” aspektów rozgrywki.

Streamer New World poświęcił się polowaniu na błędy  - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/Morrolantv/status/1451645971113275393

Morrolan, jak sam o sobie mówi, najbardziej znany jest z tworzenia treści z Black Desert Online, ale ostatnio wziął na tapet właśnie MMORPG od Amazonu. Na jego kanale w serwisie Twitch.tv można znaleźć sporo klipów, na których widać, jak streamer testuje różnorakie aspekty gry w poszukiwaniu ewentualnych niedoskonałości. Jako przykład może posłużyć sytuacja, gdy po zaimplementowaniu perka ulepszającego posługiwanie się toporem obrażenia spadły. Można przytoczyć też transmisję, w której streamer pokazuje zepsute statystyki pancerza.

Działania internetowego twórcy nie pozostały bez echa w społeczności New World, która dała wyraz uznania dla niego w wątku na Reddicie. Cytując jednego z komentujących:

Gorąco polecam przejrzenie klipów tego gościa, testował on sporo statystyk i błędów; krótko mówiąc, większość liczb w grze nie działa poprawnie, to wymaga większej uwagi.

– redditowicz Tevihn

Pozostaje czekać, aż eksperymenty Morrolana zostaną odpowiednio nagłośnione i trafią do właściwych deweloperskich uszu. Streamer zapowiedział już, że niebawem na jego kanale na YouTube pojawi się zbiorczy materiał, podsumowujący dotychczasowe znaleziska.

Przypomnijmy, że New World dostępne jest wyłącznie na PC. Gra miała premierę 28 września i posiada pełną polską wersję językową.