Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2021, 17:20

autor: AlexB

Duplikacja złota w New World; część graczy wykorzystała błąd, by pozbyć się rywali

W grze New World pojawił się nowy błąd, który umożliwił graczom duplikowanie dużych ilości złota. Jako że za jego nadużywanie grozi ban, niektórzy zaczęli wykorzystywać ten bug, by pozbyć się swoich rywali.

W SKRÓCIE
  1. W New World pojawił się exploit umożliwiający duplikowanie złota.
  2. Za posłużenie się nim w celu zdobycia przewagi grozi ban.
  3. Niektórzy gracze postanowili wykorzystać to, by podjąć próbę pozbycia się swoich rywali.

Ledwie kilka dni temu Amazonowi udało się uporać z jednym poważnym exploitem w New World, który zapewniał graczom nieśmiertelność, a już pojawił się kolejny. Tym razem wiąże się on z możliwością bardzo łatwej duplikacji złota w grze. Na czym polega? Otóż niektórzy gracze tuż po przeniesieniu się na inny serwer (opcja ta również została dodana niedawno) mogli trafić na komunikat „Character_Persist_Failure”. Zauważyli, że jeśli przekażą złoto osobie, która owego błędu nie uświadczyła, i natychmiast się wylogują, wówczas nie ubędzie im monet po ponownym wejściu do świata, a transfer i tak dojdzie do skutku (via PCGamesN).

Duplikacja złota w New World; część graczy wykorzystała błąd, by pozbyć się rywali - ilustracja #1
Źródło: Reddit.

Rzecz jasna niektórzy zaczęli tego nadużywać. Ekipa z Amazon Game Studios musiała zainterweniować i zagroziła banem każdemu, kto się do tego posunął, by zdobyć nieuczciwą przewagę, oraz zostało mu to udowodnione. Część z graczy postanowiła wykorzystać tę groźbę w dość przewrotny sposób. Na Reddicie można znaleźć doniesienia, wedle których co bardziej złośliwe osoby wysyłały duże ilości złota swoim rywalom w nadziei, że zostaną oni wyrzuceni z gry. Zresztą tego typu praktyki to nic nowego w New World.

W każdym razie przedstawiciel Amazon Game Studios zapewnił, że sytuacja jest już pod kontrolą, a „sklonowane” złoto i rzeczy za nie kupione mogą wkrótce zniknąć z ekwipunków graczy. Obecnie twórcy dokładnie przyglądają się sprawie i rozważają, w jaki sposób uniknąć podobnych problemów w przyszłości. Dlatego też opcja przenoszenia postaci na inne serwery jest chwilowo wstrzymana.

Przypominamy, że New World jest dostępne wyłącznie na PC od przeszło trzech tygodni. Tytuł ma pełną polską wersję językową.

  1. Oficjalna strona gry New World
  2. New World niepokoi tuż przed premierą
  3. New World – poradnik do gry