Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 października 2021, 17:03

autor: mokosh

„Prawdziwe” Squid Game rozegra się w Hiszpanii; zwycięzcy otrzymają nagrodę pieniężną

W jednym z hiszpańskich miast zostanie zorganizowany turniej rodem ze Squid Game. Dla zwycięzców zabawy przewidziane są nagrody pieniężne w wysokości kilku tysięcy euro.

Serialowi Squid Game zdecydowanie nie da się odmówić popularności, to samo można powiedzieć o ukazanych w nim zabójczych konkurencjach. Teraz będzie można już nie tylko upiec ciasteczka, ale także realnie wziąć udział w grach. „Zawody” rodem ze Squid Game rozpoczną się pod koniec miesiąca w Hiszpanii – oczywiście bez użycia prawdziwej broni.

Próg wejścia do zabawy nie jest wysoki – aby wziąć w niej udział, wystarczy mieć ukończone 16 lat oraz wpłacić wpisowe w wysokości 22 euro (ok. 100 złotych). Oczywiście życie uczestników nie zostanie położone na szali, zamiast tego w ramach przegranej będą oni otrzymywać strzał z pistoletu do paintballa, gdzie, jak wiadomo, nabojami są kulki z farbą.

„Prawdziwe” Squid Game rozegra się w Hiszpanii; zwycięzcy otrzymają nagrodę pieniężną - ilustracja #1
Jedna z konkurencji w serialu Squid Game.

Jeśli chodzi o same konkurencje – będą identyczne jak w serialu. Gracze zostaną podzieleni przez organizatorów na 20-osobwe grupy, z których wyłonione zostanie troje najlepszych. Już za samo wejście do finału przewidziana jest nagroda pod postacią 2 tysięcy euro, a osoba, której uda się zwyciężyć, otrzyma 3 tysiące euro.

Należy wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy gry ze Squid Game zostają przeniesione do rzeczywistości. Pionierem w tym temacie było Centrum Kultury Koreańskiej w Abu Dhabi, które jako pierwsze wpadło na pomysł zorganizowania tego typu zabawy. Tam jednak nie było mowy o nagrodzie pieniężnej.