Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2021, 11:14

Crab Game - darmowy klon Squid Game hitem Steam i Twitch

Wzorowana na serialu Squid Game darmowa gra multiplayer Crab Game stała się hitem Steama. Transmisje z rozgrywek cieszą się także dużą popularnością w serwisie Twitch.

CRAB GAME W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Dani Deverson
  2. Wydawca: Dani Deverson
  3. Gatunek: wieloosobowa zręcznościówka
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 29 października 2021 r.

Wielu deweloperów postanowiło skorzystać na szalonej popularności Squid Game. Pisaliśmy już o wzorowanych na serialu Netflixa projektach powstających w Robloxie, modach do Minecrafta oraz mobilnych grach tego typu. Teraz ta mania zawitała także na Steama za sprawą sukcesu projektu zatytułowanego Crab Game.

Jest to produkcja multiplayer i cieszy się dużą popularnością. Gra zadebiutowała 29 października, a wczoraj wieczorem ustanowiła nowy rekord aktywności na poziomie 33 427 graczy bawiących się jednocześnie na Steamie. Pozycja na krótko stała się także hitem na Twitchu – transmisje z rozgrywek w pewnym momencie śledziło 214 tysięcy widzów.

Produkcję opracował Dani Deverson wraz z przyjaciółmi. Na pochwałę zasługuje fakt, że twórcy nie próbują zarabiać na podpięciu się pod serial. Crab Game jest bowiem pozycją całkowicie darmową. Nie ma w niej również reklam ani mikropłatności.

Produkcja oferuje trójwymiarową grafikę i perspektywę FPP. W jednym meczu może brać udział maksymalnie 35 graczy. W Crab Game znajdziecie 28 map i dziewięć trybów rozgrywki, wzorowanych na zabawach z serialu.

Przypomnijmy, że Squid Game jest najpopularniejszym serialem w historii serwisu Netflix. W ciągu pierwszych czterech tygodni od premiery wyświetlono go na 142 milionach kont. Według analityków marka jest już warta 891 milionów dolarów.

Popularność serialu sprawia, że nie dziwi pojawienie się masy projektów stanowiących jego nieoficjalne adaptacje. Firma Netflix niedawno ogłosiła również, że bierze pod uwagę opracowanie własnych gier na podstawie Squid Game.

  1. Netflix Squid Game - strona projektu (Minecraft)