Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2021, 09:45

GTA 6 ma problemy; Red Dead Redemption Remastered w produkcji - rewelacje leakera [Aktualizacja]

Według wiarygodnych plotek studio Rockstar ma duże problemy z GTA 6, a projekt został niedawno zrestartowany. Ponadto mają trwać prace nad nową wersją Red Dead Redemption, będącą czymś więcej niż prostym remasterem.

Aktualizacja:

O nowych doniesieniach szybko zrobiło się głośno, więc głos w sprawie zajął inny sprawdzony leaker - Tom Henderson. Wytłumaczył on, że wszystkie podawane rewelacje nie są nowymi sprawdzonymi przeciekami, a jedynie spekulacjami i przemyśleniami Chrisa Liberty’ego, który zresztą wkrótce potem sam to potwierdził. W powstaniu tego nieporozumienia najpewniej mocno pomógł fakt, że informacje pierwotnie zostały udostępnione w języku francuskim.

Poprzednia wiadomość:

W sieci pojawiły się nowe plotki odnośnie nadchodzących projektów Rockstar Games. Ich źródłem jest Chris Liberty – sprawdzony leaker, którego na Twitterze obserwuje zarówno samo studio, jak i kilku jego pracowników. W przeszłości jego przecieki wielokrotnie się sprawdzały (np. informował z rocznym wyprzedzeniem o odejściu z firmy Dana Housera), więc warto zwrócić uwagę na to, co ma do powiedzenia tym razem.

GTA 6 – prace idą bardzo opornie

Według Chrisa Liberty’ego prace nad Grand Theft Auto 6 idą bardzo opornie. Rockstar Games miało wielokrotnie zmieniać fabułę i inne elementy gry, a proces deweloperski określany jest mianem najbardziej chaotycznego w historii studia. Twórcy mieli ostatecznie zdecydować się na zrestartowanie projektu wkrótce po odejściu z zespołu Dana Housera, co nastąpiło na początku ubiegłego roku.

Początkowo Rockstar Games zamierzało zapowiedzieć GTA 6 już 2020 r., ale obecnie projekt jest na tak wczesnym etapie prac, że sporo jeszcze poczekamy na jego ujawnienie.

Należy pamiętać, że wszystkie te informacje są jedynie plotkami, ale pasują one do tego, co działo się w ostatnich latach. Pierwsze doniesienia o Grand Theft Auto VI pojawiły się ponad cztery lata temu, więc fakt, że do tej pory gra nie została nawet zapowiedziana, sugeruje, iż produkcja napotkała duże problemy. Do tego w wielu przeciekach z zazwyczaj wiarygodnych źródeł pojawiały się sprzeczne informacje, co może wynikać ze zmieniającej się koncepcji autorów. Przykładowo wpierw spekulowano, że mapa w grze okaże się mniejsza niż w GTA 5, po czym pojawiły się doniesienia, iż będzie zupełnie inaczej.

Remaster Red Dead Redemption jak GTA The Trilogy - The Definitive Edition

Chris Liberty twierdzi również, że trwają prace nad odświeżoną wersją Red Dead Redemption. Plotki o tym pojawiły się już w lutym bieżącego roku, ale wtedy mowa była jedynie o prostym remasterze. Nowe doniesienia sugerują, że projekt będzie przypominał ambicjami Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, więc zamiast jedynie podwyższonej rozdzielczości otrzymamy mocno ulepszoną grafikę z wieloma nowymi elementami i efektami.

Leaker nie podał platform sprzętowych, na które zmierza ten projekt. Sądząc po ostatnich produkcjach zespołu, produkcja trafi zarówno na konsole nowej generacji, jak i PC, więc najpewniej gracze pecetowi wreszcie otrzymają możliwość zagrania w pierwsze RDR.

  1. 4 rzeczy, których GTA 6 może nauczyć się od Cyberpunka 2077
  2. Oficjalna strona studia Rockstar Games