Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2021, 08:42

Age of Empires 4 to najlepszy debiut RTS-a w historii Steam

Age of Empires 4 zarządziło na Steamie. Gra była największym bestsellerem ubiegłego tygodnia i zaliczyła najlepszy debiut w historii gatunku RTS w tym serwisie.

W SKRÓCIE:
  1. Age of Empires IV zaliczyło najlepszy debiut w historii gatunku RTS,
  2. Back 4 Blood, New World oraz Inscryption wciąż sprzedają się wyśmienicie,
  3. premierę Marvel's Guardians of the Galaxy można zaliczyć do udanych.

Jak w każdy poniedziałek, udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów poprzedniego tygodnia na Steamie. Przede wszystkim z przytupem zadebiutowało Age of Empires IV. Różne wydania tego RTS-a zajęły aż trzy miejsca w pierwszej dziesiątce, w tym to najwyższe.

Gra radzi sobie wyśmienicie. Wczoraj ustanowiła nowy rekord aktywności na poziomie 73 928 osób bawiących się jednocześnie na Steamie. To najwyższy wynik w historii serii i zdecydowanie najlepszy debiut w kategorii RTS. Wyższymi rezultatami mogą pochwalić się tylko Company of Heroes 2 oraz Sins of a Solar Empire: Rebellion, ale w obu przypadkach ustanowiono je zaraz po promocjach pozwalających zdobyć te tytuły za darmo.

Co więcej, imponujący wynik AoE4 na Steamie i tak nie oddaje w pełni popularności gry. Produkcja sprzedawana jest bowiem również w Microsoft Store oraz od dnia premiery dostępna jest także w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Warto dodać, że gra nie tylko sprzedaje się wyśmienicie, ale spotkała się również z ciepłym przyjęciem. W serwisie Steam 83% recenzji użytkowników chwali ten tytuł, co kategoryzowane jest jako „bardzo pozytywny odbiór”.

Jeśli chodzi o resztę listy, to nadal doskonale radzą sobie New World oraz Back 4 Blood, które zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w zestawieniu.

Do udanych zaliczyć można także premierę gry Marvel's Guardians of the Galaxy, która zadebiutowała na pozycji numer pięć. Warto jeszcze zwrócić uwagę na wciąż wysoką sprzedaż niezależnego Inscryption. Ponadto użytkownicy Steama nadal ochoczo składają pre-ordery na Football Managera 2022 oraz Forzę Horizon 5.

  1. Recenzja gry Age of Empires 4 – powrót króla RTS-ów
  2. Recenzja Marvel's Guardians of the Galaxy - nieprędko zagracie w lepszego Mass Effecta

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Age of Empires IV

2.

Age of Empires IV

3.

New World

4.

Back 4 Blood

5.

Marvel's Guardians of the Galaxy

6.

Football Manager 2022 (pre-order)

7.

Age of Empires IV

8.

Inscryption

9.

Forza Horizon 5 (pre-order)

10.

Zestaw VR Valve Index