Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2021, 11:54

Age of Empires 4 - dziś premiera. Fani czekali na to 16 lat

Za kilka godzin na rynku zadebiutuje gra Age of Empires 4, czyli wyczekiwana nowa odsłona popularnego cyklu RTS.

W SKRÓCIE:
  1. dzisiaj zadebiutuje Age of Empires 4,
  2. gra będzie dostępna na Steamie, w Microsoft Store oraz w usłudze Game Pass,
  3. AoE4 zostanie odblokowane o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Nadszedł wreszcie dzień, na który fani historycznych RTS-ów czekali od dawna. Za kilka godzin na rynku zadebiutuje Age of Empires IV, nowa odsłona najpopularniejszego cyklu tego typu. Gra zostanie odblokowana dzisiaj o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Age of Empires 4 trafi wyłącznie na PC i nie zaoferuje polskiej wersji językowej. Grę będziecie mogli kupić w serwisie Steam oraz w Microsoft Store. Produkcja od dnia premiery będzie również dostępna w ofercie abonamentu Game Pass.

W sieci zdążyło już pojawić się wiele recenzji Age of Empires IV i większość z nich jest pozytywnych. Według serwisu OpenCritic gra posiada średnią ocen na poziomie 84%. Z kolei nasz redaktor wystawił tytułowi notę 8.0/10.

Aby uczcić premierę gry, firma Microsoft przygotowała zabawny materiał wideo, pokazujący zbudowany przez firmę Tod’s Workshop współczesny trebusz, za pomocą którego wystrzelono m.in. monitor, pluszowego misia i figurę rycerza. W filmiku gościnnie wystąpił aktor znany z roli Góry w Grze o tron.

  1. Recenzja gry Age of Empires 4 – powrót króla RTS-ów

Gra jest pierwszą pełnoprawną, nową odsłoną cyklu od czasu wydanego w 2005 roku Age of Empires III. Przez ostatnie lata fani marki nie mogli jednak narzekać na brak atrakcji, gdyż firma Microsoft wypuściła odświeżone wersje wszystkich części serii, serwując kolejno: Age of Empires II: HD Edition (2013 r.), Age of Empires: Definitive Edition (2018 r.), Age of Empires II: Definitive Edition (2019) oraz Age of Empires III: Definitive Edition. Wszystkie te produkcje spotkały się z ciepłym przyjęciem. Inaczej było ze spin-offem free-to-play Age of Empires Online, którego serwery zamknięto siedem lat temu. Nawet tutaj jednak gra miała oddanych fanów, którzy wymyślili sposób na postawienie własnych serwerów i usunięcie mikropłatności, a efekt tych prac, w postaci Project Celeste, jest wyśmienitym darmowym RTS-em.

  1. Age of Empires – oficjalna strona serii
  2. Widziałem Age of Empires 4. Nie wiem, czy ta gra ma sens (zapowiedź)