Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2021, 09:06

autor: Adrian Werner

Age of Empires 4 - pełne wymagania sprzętowe na PC

Wreszcie poznaliśmy zalecane wymagania sprzętowe gry Age of Empires 4, czyli następnej odsłony popularnego cyklu historycznych RTS-ów.

Firma Microsoft zaktualizowała kartę Age of Empires IV na Steamie, dodając zalecane wymagania sprzętowe gry. Wcześniej dostępne były tylko minimalne, więc wreszcie dowiedzieliśmy się, jaka konfiguracja będzie potrzebna do wyciśnięcia z produkcji wszystkiego, co oferuje.

Age of Empires 4 - zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i5 3.6 GHz (sześciordzeniowy)
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce 970 z 4 GB pamięci
 4. DirectX: 12
 5. Miejsce na dysku: 50 GB
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Age of Empires 4 – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. Procesor: Intel Core i5-6300U
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: Intel HD 520
 4. DirectX: 12
 5. Miejsce na dysku: 50 GB
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Jak widać, wymagania nie są wysokie jak na współczesne standardy. Ma to sens, gdyż twórcy liczą na przyciągnięcie tłumów, które obecnie bawią się Age of Empires II: Definitive Edition (wczoraj w najgorętszym momencie dnia w tytuł na Steamie grało prawie 19 tysięcy osób jednocześnie).

Przypomnijmy, że Age of Empires IV zmierza wyłącznie na PC i ukaże się 28 października tego roku. Twórcy nie mają w planach przygotowania polskiej wersji językowej. Gra otrzymała nagrodę dla najlepszej strategii targów gamescom 2021, więc oczekiwania względem niej są bardzo wysokie.

Warto na koniec dodać, że w związku ze zbliżającą się premierą firma Microsoft udostępniła na Steamie nową paczkę nazwaną Age of Empires Anthology, która poza nadchodzącym AoE4 zawiera także Age of Empires: Definitive Edition, Age of Empires II: Definitive Edition oraz Age of Empires III: Definitive Edition wraz ze wszystkimi dodatkami za wyjątkiem United States Civilization do AoE3. Zestaw obecnie można kupić za 515,47 zł i jest to cena promocyjna, obniżona o 15%.

 1. Age of Empires – oficjalna strona serii
 2. Widziałem Age of Empires 4. Nie wiem, czy ta gra ma sens (zapowiedź)