Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2021, 08:53

Starfield nie będzie czasowym exclusive'em; koniec nadziei posiadaczy PS5

Posiadacze PlayStation 5 będą musieli obejść się smakiem - Starfield pozostanie tytułem ekskluzywnym Microsoftu. Aaron Greenberg potwierdził obawy graczy.

W SKRÓCIE:
  • Niektórzy gracze mieli nadzieję, że Starfield to jedynie czasowy exclusive Microsoftu.
  • Aaron Greenberg rozwiał ich nadzieje i potwierdził, że gra pojawi się wyłącznie na pecetach oraz Xboksie Series S/X.
  • Nie ma więc mowy o premierze na PS5 w jakimkolwiek terminie.

Od kilku miesięcy wiemy, że Starfield w dniu swojej premiery trafi jedynie na pecety oraz Xboksa Series S/X. Fani gier Bethesdy korzystający z konsol Sony liczyli jednak na to, że ekskluzywność tytułu będzie tymczasowa. Nadzieje te rozwiał Aaron Greenberg, szef działu marketingu Xboksa, który podjął tę kwestię w poście na Twitterze.

Greenberg jasno zaznaczył, że w Starfield zagramy wyłącznie na pecetach oraz Xboksie Series S/X. Posiadacze PlayStation 5 muszą zatem pogodzić się z faktem, że ominie ich kolejny tytuł Bethesdy. Najprawdopodobniej rozpali to ich gniew, lecz decyzja ta jest ostateczna. Todd Howard może szykować się do odpierania kolejnych zarzutów z ich strony. Jak dobrze wiemy, Bethesda tłumaczy się ze swoich wyborów już od dłuższego czasu.

Starfield zadebiutuje na platformach Microsoftu 11 listopada 2022 roku. Tego samego dnia gra trafi do oferty usługi Xbox Game Pass.