Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2021, 21:01

autor: GRG

Bethesda ujawnia trzy nowe lokacje z gry Starfield

Bethesda opublikowała trzy krótkie filmy prezentujące różne lokacje z gry Starfield i opisujące jej mieszkańców.

Starfield jest jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów, a zarazem jednym z najbardziej tajemniczych. Nadal niewiele wiemy na temat gry, a wyobraźnię graczy wciąż rozpala zwiastun z targów E3 2021, w całości wykonany na nowym silniku Creation Engine 2. Starfield ma być jednocześnie pierwszą grą opartą na tej technologii. Na najnowszych filmach (wrzuconych poniżej) możemy poznać trzy różne lokacje wraz z grafikami koncepcyjnymi i krótkim komentarzem.

Pierwszym miejscem jest port kosmiczny w New Atlantis, stolicy frakcji United Colonies. Jest to najpotężniejsza politycznie i militarnie frakcja w grze, a jej członkowie stanowią mieszankę różnych ras i kultur.

Druga lokacja to Neon, miasto zbudowane na gigantycznej platformie rybackiej położonej na pokrytej morzem planecie. Korporacja odpowiedzialna za połowy odkryła gatunek ryb, z którego wytwarza narkotyk o nazwie Aurora. Jest on legalny wyłącznie w Neon i na nim opiera się gospodarka całego miasta. To przystań pełna rozrywek, odwiedzana przez podróżników szukających wrażeń.

Ostatni film prezentuje miasto Akila, stolicę frakcji Free Star Collective – konfederacji trzech systemów gwiezdnych, dla których wolność i indywidualizm stanowią świętość. Akila otoczona jest murem oddzielającym mieszkańców od dzikiego świata opanowanego przez drapieżne bestie ashta, które przypominają hybrydę wilka i welociraptora.

Nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądała rozgrywka w Starfieldzie, ale po tych krótkich prezentacjach możemy się spodziewać świata pełnego ciekawej zawartości. Premiera gry odbędzie się 11.11.2022 r. i na platformach PC oraz Xbox Series X/S.