Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2021, 10:57

Trailer Starfielda z E3 2021 w całości na silniku gry

Jeden z deweloperów z Bethesda Softworks wyjawił, że trailer gry Starfield, który widzieliśmy w czasie targów E3 2021, powstał w całości na silniku gry.

Pierwszym i zarazem jednym z największych tytułów, jakie zobaczyliśmy podczas Xbox & Bethesda Games Showcase, był kosmiczny RPG Starfield. Klimatyczny, ponad dwuminutowy trailer produkcji zrobił spore wrażenie i dał przedsmak tego, co czeka nas 11 listopada 2022 roku, gdy gra się ukaże. I to dosłownie, bo jeden z deweloperów – Keith Beltramini, który zajmuje się oświetleniem w grach w tytułach Bethesdy – wyjawił, że wideo powstało w całości w oparciu o technologię Creation Engine 2, bez użycia jakichkolwiek narzędzi filmowych.

Twórca zamieścił tę informację na swojej stronie internetowej pod kilkoma screenami z powyższego zwiastuna. A choć pojawia się w nim komunikat mówiący, że mamy do czynienia z materiałem z produkcji w fazie alfa, to teraz dostaliśmy swego rodzaju potwierdzenie, że twórcy nie uciekli się do żadnych dodatkowych sztuczek. Warto zauważyć, że Starfield będzie pierwszą grą napędzaną przez Creation Engine 2. Trailer pozwala więc nie tylko rzucić okiem na nową produkcję Bethesdy, ale także zobaczyć, na jakiej jakości oprawę graficzną możemy liczyć w The Elder Scrolls VI, którego prawdopodobne miejsce akcji poznaliśmy właśnie w tym materiale.

Beltramini zaznaczył, że ściśle współpracował z reżyserem Starfielda, Istvanem Pelym, aby poprzez światło właściwie oddać nastrój zwiastuna. Co też się udało, bo wideo zainspirowało jednego z fanów do stworzenia konceptu automatu do gry, który przykuł uwagę Bethesdy.

Przypomnijmy, że Starfield będzie tytułem ekskluzywnym Microsoftu – co spotkało się z krytyką społeczności – i ukaże się wyłącznie PC oraz Xboksie Series X|S.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej