Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2021, 14:16

autor: hexx0

Trailer Starfield może zdradzać lokację The Elder Scrolls 6

Trailer gry Starfield może zawierać wskazówkę dotyczącą lokacji TES 6. Fani dopatrzyli się dziwnej rysy na kokpicie statku kosmicznego.

Wczorajsza konferencja Microsoftu i Bethesdy przyniosła trailer Starfielda, nowej marki studia, które dało nam m.in. Skyrima. Zwiastun zdradził co nieco na temat nadchodzącej gry, ale całkiem możliwe, że miał także drugie dno. Fani dopatrzyli się bowiem dziwnej rysy na kokpicie statku kosmicznego, która może zdradzać lokację szóstej odsłony cyklu The Elder Scrolls.

Mowa o fragmencie, który możecie zobaczyć w 1:17. Z prawej strony widocznego na stopklatce kokpitu, pod jedną ze śrub, znajduje się niepozorna rysa. Na przybliżeniu wygląda ona tak:

Trailer Starfield może zdradzać lokację The Elder Scrolls 6 - ilustracja #1
Źródło: Bethesda Softworks.

Dość nietypowo, prawda? Z pewnością nie jest to przypadkowe zadrapanie, przypomina bowiem ono fragment mapy. Mapy uderzająco podobnej do tej przedstawiającej zatokę Iliac, zbiornik wodny leżący pomiędzy Wysoką Skałą a Hammerfell w świecie Tamriel, który bywa określany jako zatoka Starfall. Czyżby to właśnie miała być lokacja The Elder Scrolls VI? Czyżby nowa odsłona serii pozwoliła nam zwiedzić rejony częściowo znane z Areny, Daggerfalla i ESO?

Trailer Starfield może zdradzać lokację The Elder Scrolls 6 - ilustracja #2
Zatoka Iliac. Źródło: Bethesda Softworks

Na tę chwilę mamy tylko domysły, choć nie jest to pierwszy raz, gdy deweloperzy z Bethesda Softworks wysyłają nam ukryty komunikat. Informacja nie wydaje się nieprawdopodobna, ale podchodźcie do niej z bardzo dużym dystansem. Microsoft raczej nie zapowie TES VI w najbliższym czasie – na wczorajszym pokazie szef marki Xbox, Phil Spencer, dał jedynie znać, że tytuł wciąż powstaje. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy kolejne informacje na jego temat mieli otrzymać dopiero na E3 2022.

E3 2021