Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2021, 18:27

autor: Bebop

The Elder Scrolls 6 - twórcy teasują miejsce akcji gry

Na oficjalnym koncie serii The Elder Scrolls pojawił się wpis, który podsyca zainteresowanie przyszłością cyklu. Akcja TES 6 może zabrać graczy w zupełnie nowe miejsce.

Informacji o The Elder Scrolls VI jest jak na lekarstwo. Nadal nie wiemy, gdzie i kiedy rozgrywać będzie się akcja gry ani też na czym skupi się wątek fabularny. Studio Bethesda Softworks nie pozwala jednak zapomnieć o swoim dziele i umiejętnie podsyca zainteresowanie tytułem.

Tym razem na oficjalnym Twitterze serii pojawił się obraz, którego centralne miejsce zajmuje mapa przedstawiająca prowincję Skyrim. Uwagę przykuwają również trzy świece: jedna z nich stoi przy Hammerfell (region znany z The Elder Scrolls II: Daggerfall), druga obok miasta Samotnia (Solitude), a trzecia na tajemniczym przedmiocie przypominającym księgę lub pudełko.

Twórcy uczcili Nowy Rok komentarzem: „Spisz przeszłość i stwórz mapę przyszłości”.

Redakcja serwisu GameRant przytoczyła w związku z tym pewną teorię fanów, wedle której pierwsza świeca nawiązuje do drugiej części (przeszłość serii), a kolejna do „piątki” lub umiejscowionego w okolicach Samotni dodatku do TES Online o tytule Greymoor (teraźniejszość). Trzecia z kolei odpowiada za nieznaną przyszłość. Możliwe, że najnowsza produkcja zabierze nas na kontynent Atmora leżący na północ od Skyrim.

Według niektórych osób kolejność jest odwrotna, ale to wydaje się mniej prawdopodobne. Szczególnie po tym, jak przeciek o umiejscowieniu akcji The Elder Scrolls 6 w Hammerfell został zdementowany.

  1. Oficjalna strona serii The Elder Scrolls
  2. The Elder Scrolls VI - jaki powinien być następca Skyrima?