Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2021, 14:37

autor: Bebop

Modderzy przenoszą mapę Kingdom Come Deliverance do Minecrafta

Grupa fanów pracuje nad odtworzeniem całej mapy znanej z gry Kingdom Come: Deliverance w Minecrafcie. Ich dzieło doczekało się zwiastuna, który zostawia pozytywne wrażenia.

Gra Kingdom Come: Deliverance nigdy nie doczekała się trybu wieloosobowego, czym studio Warhorse zasmuciło wielu fanów produkcji. Na horyzoncie pojawiła się jednak alternatywa, dzięki której będą oni mogli wraz z przyjaciółmi zwiedzić Rataje i inne tereny. Wszystko za sprawą grupy modderów, którzy postanowili odtworzyć mapę gry w Minecrafcie.

Amy „Little Biscuit” Gough wraz z innymi fanami pracuje obecnie nad modyfikacją Kingdom Craft: Deliverance. W założeniu ma ona w wierny sposób odwzorowywać wszystkie lokacje znane z oryginalnej produkcji. Na ten moment ukończony został m.in. rejon, w którym znajdują się Skalice oraz Równa, a kolejnym celem jest odtworzenie wioski Talmberk.

Twórcy nie zdradzają na razie, kiedy możliwe jest ukończenie modyfikacji. Mając w pamięci mapę Kingdom Come: Deliverance, czeka ich wiele pracy. Perspektywa wspólnej wędrówki po średniowiecznych Czechach wydaje się jednak kusząca, nawet jeśli fani będą musieli ograniczyć się do ich minecraftowego odpowiednika.

Amy Gough prezentuje poczynione postępy na Twitchu.

  1. Minecraft – recenzja gry
  2. Minecraft – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona internetowa gry Minecraft