Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2021, 14:10

Dying Light 2 - twórcy omawiają historię oraz postać głównego bohatera

Przy okazji konferencji PC Gaming Show otrzymaliśmy kilka nowych informacji na temat gry Dying Light 2. Usłyszeliśmy parę szczegółów między innymi na temat głównego bohatera gry - Aidena Caldwella – oraz świata, w jakim przyjdzie nam grać.

W SKRÓCIE
  1. Podczas konferencji PC Gaming Show przedstawiciele studia Techland podzielili się nowymi informacjami na temat Dying Light 2.
  2. Poznaliśmy szczegóły na temat miejsca akcji oraz bohatera tytułu.
  3. Ponadto pojawił się krótki wywiad z jednym z twórców, w którym tłumaczy on między innymi, jak zadania poboczne będą wpływały na kształt świata gry.

Produkcja Dying Light 2 powoli, acz systematycznie idzie do przodu. Podczas konferencji PC Gaming Show, która miała miejsce minionej nocy, przedstawiciele polskiej firmy Techland podzielili się kilkoma nowymi informacjami na temat zbliżającej się wielkimi krokami kontynuacji popularnej pierwszoosobowej gry akcji z 2015 roku. Materiał filmowy znajdziecie poniżej.

Oto informacje zawarte w przytoczonym wideo w telegraficznym skrócie – akcja tytułu będzie toczyła się w 2036 roku w Mieście, którego ulice zostały opanowane przez krwiożercze potwory przypominające zombie. Ocaleli znaleźli schronienie na dachach budynków. Głównym bohaterem historii jest Aiden Caldwell. W młodości został on uwięziony wraz ze swoją siostrą, Mią, oraz wieloma innymi dziećmi w tajemniczym ośrodku medycznym, w którym przeprowadzano na nich eksperymenty. W końcu w ich więzieniu wybucha pożar. Protagoniście udaje się uniknąć śmierci i zostaje przetransportowany przez wojsko do Miasta. Niestety, jego siostra pozostała na miejscu. Przez lata Aidena dręczyły wyrzuty sumienia, że porzucił Mię. Jego głównym życiowym celem stało się odnalezienie kobiety i poznanie tym samym tajemnicy swojej tożsamości. Historia opowiedziana w grze rozpoczyna się w momencie, gdy wpada na trop siostry.

Powyższy film dobrze uzupełnia kolejne wideo, przygotowane przez redakcję GamesRadar+. Na nim to Dawid Lubryka, spec od animacji w firmie Techland, opowiada o roli zadań pobocznych, które będą wpływały na kształt świata, trybie kooperacji oraz żyjącym świecie, w którym NPC mają zachowywać się różnie w zależności od tego, gdzie się znajdują i jakie decyzje zostały podjęte. Twórca podkreślił, że historia opowiedziana w Dying Light 2 będzie zmuszała do myślenia i ma wciągnąć graczy na długie godziny.

O tym, czy faktycznie tak będzie, powinniśmy przekonać się 7 grudnia. Wtedy to, według obecnych planów, Dying Light 2 zadebiutuje na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S. Na wszystkich tych platformach tytuł będzie posiadał pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry Dying Light 2
  2. Oficjalna strona studia Techland

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej

E3 2021