Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2021, 19:12

autor: Vergil

Trailer i data premiery Starfield; gra trafi tylko na PC i Xboksy Series X/S

Starfield, czyli wyczekiwana nowa gra firmy Bethesda, doczekał się klimatycznego zwiastuna i daty premiery. Produkcja zadebiutuje w przyszłym roku, wyłącznie na PC oraz Xboksy Series X/S.

Pierwszą grą zaprezentowaną na dzisiejszym wspólnym pokazie firm Bethesda i Microsoft, jest Starfield. Produkcja doczekała się klimatycznego zwiastuna wprowadzającego nas w klimat kosmicznych wojaży. Ponadto deweloperzy podzielili się z nami jej datą premiery oraz platformami docelowymi. Tytuł zmierza na komputery osobiste oraz Xboksy Series X, a zadebiutuje dopiero 11 listopada 2022 roku – dokładnie 11 lat od premiery gry The Elder Scrolls V: Skyrim. W dniu premiery pozycja trafi do usługi Xbox Game Pass.

Jak można wyczytać na oficjalnej stronie internetowej projektu, Starfield pozwoli nam samodzielnie stworzyć postać i wyruszyć w międzygwiezdną podróż, podczas której przyjdzie nam „odpowiedzieć na największą tajemnicę ludzkości”. Gra ma działać w oparciu o technologię Creation Engine 2 i zapewnić „niezrównaną swobodę”.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Starfield
E3 2021