Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2021, 17:38

Bethesda odpowiada na zarzuty dotyczące eksluzywności Starfield

Ekskluzywność nadchodzącego Starfielda spowodowała uczucie frustracji wśród niektórych graczy. Nie umknęło to uwadze Bethesdy - Pete Hines twierdzi, że rozumie negatywne odczucia części fanów.

W SKRÓCIE:
  • Pete Hines, wiceprezes Bethesdy ds. marketingu i komunikacji, odpowiedział na negatywną reakcję graczy odnoszącą się do ekskluzywności Starfielda.
  • Według niego posiadacze PlayStation muszą po prostu pogodzić się z brakiem gry na konsoli Sony.
  • Jednocześnie oznajmił, że tego rodzaju ograniczenie może pozytywnie wpłynąć na proces produkcji tytułu.

Prezentacja Starfielda podczas tegorocznego E3 wyjawiła to, czego część graczy spodziewała się od dawna. Nowa gra Bethesdy będzie tytułem ekskluzywnym Microsoftu. Oznacza to, że pojawi się ona jedynie na pecetach oraz konsolach Xbox Series S/X. Spotkało się to z negatywnym odbiorem części osób, które czekały na grę, lecz nie są użytkownikami wspomnianych platform.

W wywiadzie dla serwisu PC Gamer Pete Hines, wiceprezes Bethesdy ds. marketingu i komunikacji, zdradził, że rozumie reakcję graczy.

Całkowicie rozumiem, jeśli jesteście niezadowoleni, wkurzeni czy cokolwiek innego. Rozumiem to. To w pełni usprawiedliwione odczucia i frustracja. A jak macie sobie z tym poradzić? Nie mam zielonego pojęcia. Nigdy nie posunąłbym się do stwierdzenia „macie tu sposób, jak poczuć się z tym lepiej”. Nie wiem, jak rozwiać obawy fanów PlayStation 5 poza wyjawieniem, że sam również jestem graczem PS5, przeszedłem na tej konsoli wiele tytułów i istnieje wiele innych, w które zamierzam dalej grać. Ale jeśli chcecie zagrać w Starfield, to macie do dyspozycji PC i Xboksa. Przepraszam. Jedyne, co mogę wam przekazać, to właśnie przeprosiny.

Hines stwierdził ponadto, że tego rodzaju polityka wydawnicza wiąże się również z korzyściami po stronie studia odpowiedzialnego za grę. Poruszył tym samym temat, o którym wcześniej mówił Todd Howard.

Nie musimy się przejmować tym, jak gra zadziała na tej konsoli, a jak na tej drugiej. Nie tworzymy jej z myślą o niej, więc musimy skupić się tylko na tym, by działała ona jak najlepiej na tej wybranej oraz na PC. Takie skupienie uwagi zawsze pomaga.

Wygląda więc na to, że jedyna rada, jaką przekazać możemy posiadaczom PlayStation 5, to pogodzenie się z faktem, że Starfield nie zawita na konsoli Sony. Gracze korzystający z platform obsługiwanych przez Microsoft mogą za to oczekiwać lepiej dopracowanego produktu.

Nowa gra Bethesdy pojawi się na pecetach oraz Xboksie Series S/X. Premiera tytułu przewidziana jest na 11 listopada 2022 roku. W dniu tym będzie on dostępny także w usłudze Xbox Game Pass.

E3 2021