Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2021, 17:22

Scenariusz Starfielda to aż 150 tysięcy linijek dialogów

Wygląda na to, że Starfield będzie mógł pochwalić się pokaźnej długości scenariuszem. W grze zawarte zostanie aż 150 tysięcy linijek dialogów.

W SKRÓCIE:
  • Todd Howard podzielił się informacjami na temat objętości scenariusza Starfield.
  • Zawarte w nim zostało aż 150 tysięcy linijek dialogów.
  • Jest to najdłuższy scenariusz w historii studia.

Od dawna wiadomo, że Starfield to dla Bethesdy bardzo ważny projekt. Mówimy tu o pierwszej nowej marce studia od 25 lat. Będzie to także prawdopodobnie największa produkcja w dotychczasowej historii firmy. Potwierdzać to mogą informacje na temat objętości scenariusza gry, którymi podzielił się jej reżyser, Todd Howard.

Podczas transmisji Xbox Tokyo Game Show 2021 zdradził, że scenariusz liczy sobie aż 150 tysięcy linijek dialogów. Ponad dwukrotnie przekracza to wynik Skyrima – 60 tysięcy. To także zdecydowanie więcej od liczby, jaką mógł pochwalić się Fallout 4 (110 tysięcy), który dotychczas zajmował pozycję lidera wśród gier firmy. Przy tej okazji Howard wyjawił również, że gra otrzyma kompletną japońską lokalizację.

Przytoczone informacje mogą sugerować, że Starfield będzie wyjątkowym projektem Bethesdy. Gracze, którzy nie mogą doczekać się, by zatonąć w nowym uniwersum autorstwa amerykańskiego studia, muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Do debiutu kosmicznego sandboxa pozostał jeszcze ponad rok.

Premiera gry przewidziana jest na 11 listopada 2022 roku. Będzie ona tytułem ekskluzywnym Microsoftu, pojawi się więc jedynie na pecetach oraz Xboksach Series S/X.