Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2021, 18:03

autor: hexx0

Kobiecy gang van der Linde w RDR2 - zobacz, jak fan przerobił twarze postaci

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałyby twarze członków gangu Dutcha van der Linde z gry Red Dead Redemption 2, gdyby zamienić im płcie? Ja też nie, lecz jeden z użytkowników Reddita przekształcił w ten sposób ich podobizny, używając aplikacji wykorzystującej SI.

Świat Red Dead Redemption 2 to w dużej mierze domena mężczyzn. Arthur Morgan, Dutch van der Linde, John Marston, Hosea Matthews, Javier Escuella, Charles Smith, Wujek czy – tfu! – Micah Bell to tylko niektórzy z nich. A choć w produkcji Rockstara nie brakuje budzących podziw przedstawicielek płci pięknej, jak choćby Sadie Adler, obracamy się głównie w towarzystwie panów – często niemłodych, brodatych i zmęczonych życiem.

Zastanawialiście się kiedyś – z jakiegoś powodu… – jak poszczególni członkowie gangu wyglądaliby jako… kobiety? Cóż, już nie musicie. Użytkownik Reddita o ksywce duplica1t – posługując się wykorzystującym sztuczną inteligencję edytorem twarzy pokroju FaceApp (internauta nie podał, jakiej konkretnie aplikacji użył) – stworzył ich androgeniczne podobizny. Trudno je nazwać w pełni kobiecymi, gdyż w twarzach niektórych postaci wciąż można dopatrzyć się męskich rysów, niemniej efekt pracy redditowicza i tak robi wrażenie. Zobaczcie zresztą sami.

Kobiecy gang van der Linde w RDR 2 - zobacz, jak fan przerobił twarze postaci - ilustracja #1
Arthur Morgan. Źródło: Reddit.
Kobiecy gang van der Linde w RDR 2 - zobacz, jak fan przerobił twarze postaci - ilustracja #2
Dutch van der Linde. Źródło: Reddit.
Kobiecy gang van der Linde w RDR 2 - zobacz, jak fan przerobił twarze postaci - ilustracja #3
John Marston. Źródło: Reddit.
Kobiecy gang van der Linde w RDR 2 - zobacz, jak fan przerobił twarze postaci - ilustracja #4
Wujek. Źródło: Reddit.
Kobiecy gang van der Linde w RDR 2 - zobacz, jak fan przerobił twarze postaci - ilustracja #5
Mary-Beth Gaskill. Źródło: Reddit.

Więcej tego typu dzieł – w tym męskie twarze pań, m.in. Mary-Beth Gaskill, której podobiznę zamieściłem jako ostatnią – znajdziecie tutaj. Jakość części z nich nie jest zbyt wysoka, gdyż duplica1t jako pierwszego wziął na tapet Arthura Morgana, a za przerabianie kolejnych postaci zabrał się na szybko, wiedziony namowami społeczności.

Warto też przypomnieć, że to nie pierwsze tego typu fanowskie twory, które trafiły do sieci w ostatnim czasie. Tydzień temu pisaliśmy choćby o twarzach NPC z Wiedźmina 3, którym inny użytkownik Reddita nadał nieco więcej realizmu. Link do rzeczonej wiadomości zostawiam na dole.