Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 30 września 2021, 17:00

autor: AlexB

Europa Universalis 4 od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępniona za darmo zostanie gra Europa Universalis 4. Produkcję będzie można przypisywać do swoich kont do 7 października.

[Aktualizacja] Grę Europa Universalis IV można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostanie PC Building Simulator.

Jeśli zawsze interesowały Was strategie sygnowane marką Europa Universalis, lecz nigdy nie mieliście okazji sprawdzić ich osobiście, to dziś nadarza się ku temu doskonała okazja. Równo od godziny 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store będzie można zdobyć bezpłatny egzemplarz czwartej odsłony tego słynnego cyklu. Zanim to jednak nastąpi, wciąż jeszcze można pozyskać za darmo produkcję udostępnioną w ubiegłym tygodniu, czyli The Escapists.

Europa Universalis IV, podobnie zresztą jak pozostałe odsłony tej serii, to gra strategiczna stworzona przez firmę Paradox Interactive. Jej akcja toczy się na mapie całego globu w latach 1444–1821. W ramach zabawy możemy wybrać dowolną z nacji obecnych wówczas na mapie świata i poprowadzić ją do absolutnej potęgi. Konieczne jest dbanie o ekonomię, dyplomację, rozwój technologiczny, sprawy wewnętrzne państwa oraz rzecz jasna wojsko, z pomocą którego będziemy mogli nie tylko bronić się przed najeźdźcami, ale również zdobywać nowe terytoria, które przyniosą nam korzyści. Produkcja została bardzo ciepło przyjęta przez media branżowe i w serwisie Metacritic może się ona pochwalić średnią ocen na poziomie 87/100.

Europa Universalis IV znane jest ze sporej liczby DLC. Niestety wygląda na to, że w Epic Games Store rozdawana będzie tylko podstawowa wersja, bez żadnych istotnych rozszerzeń.

  1. Europa Universalis IV na platformie Epic Games Store

Swój darmowy egzemplarz Europy Universalis IV będzie można odebrać na platformie Epic Games Store do 7 października. Gdy pojawi się oficjalna informacja, jaka pozycja (bądź pozycje) zostanie rozdana jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store
  2. Europa Universalis IV – poradnik do gry