Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2021, 15:48

Twórcy Genshin Impact ugięli się pod żądaniami graczy? Dodatkowe nagrody rozesłane

Wygląda na to, że miHoYo uległo naciskom społeczności i zaczęło wysyłać do graczy dodatkowe nagrody z okazji trwającego eventu rocznicowego. Ponadto dowiedzieliśmy się, kiedy nastąpi oficjalna zapowiedź patcha 2.2.

Pierwsze urodziny gry free-to-play Genshin Impact przebiegają w cieniu kontrowersji. Najpierw społeczność „jedynie” narzekała na niezadowalające nagrody, a później co niektórzy jej członkowie przeprowadzili „review bombing” mobilnej wersji produkcji dostępnej w sklepie Google Play (tj. zaniżyli jej ocenę). Teraz wydaje się zaś, że ich działania przyniosły pożądany efekt, bowiem odpowiedzialna za Genshin Impact firma miHoYo zaczęła wysyłać użytkownikom dodatkowe prezenty. Na razie jest to tylko 400 primogemów (growej waluty) i skórka na skrzydła (a także podziękowania za wsparcie) – a nie upragniona pięciogwiazdkowa postać – ale w wiadomości informującej o przyznaniu tych przedmiotów widnieje zapis, że upominki będą rozdawane w sumie przez cztery dni.

Źródło: https://www.reddit.com/r/Genshin_Impact/comments/pycujs/na_servers_just_got_the_mail.

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że obecnie nie można z całą pewnością stwierdzić, czy twórcy planowali taki ruch od początku, czy – na co wiele wskazuje – po prostu ulegli naciskom społeczności. Częściową odpowiedź na to pytanie poznamy, gdy zostaną ujawnione kolejne prezenty. Jeśli pojawi się wśród nich pięciogwiazdkowa postać, gracze bez wątpienia nabiorą przekonania, że ich bunt rzeczywiście coś znaczył. Innym argumentem za ową hipotezą może być to, że wspomniana skórka na skrzydła miała być płatna, a została udostępniona za darmo. Czyżby plany po prostu się zmieniły? A może deweloperzy musieli je zmienić, gdy ocena Genshin Impact w Google Play drastycznie spadła?

Twórcy Genshin Impact ugięli się pod żądaniami graczy? Dodatkowe nagrody rozesłane - ilustracja #2
Źródło: miHoYo.

Nie zmienił się za to harmonogram dalszego rozwoju gry. Plotki sugerowały, że zawartość patcha 2.2 (m.in. wyspa Tsurumi, kolejna pięciogwiazdkowa postać Yae Miko, a także nowe potwory: Riftstalker Whelp oraz Hound) zostanie wprowadzona do Genshin Impact 12 października i wszystko wskazuje, iż rzeczywiście tak będzie. miHoYo zapowiedziało bowiem na najbliższą niedzielę pokaz, na którym zostaną przedstawione pierwsze konkrety odnośnie nadchodzącej aktualizacji (patrz: grafika powyżej). Potwierdzona zostanie też prawdopodobnie jej data premiery. Start streamu zaplanowano na godzinę 14:00 czasu polskiego.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej