Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2021, 09:41

Tale of Immortal - hit RPG wreszcie w języku angielskim na Steam

Chińskie RPG Tale of Immortal wreszcie doczekało się wersji anglojęzycznej. Gra była jednym z największych hitów Steama pierwszych miesięcy tego roku.

W SKRÓCIE:
  1. Tale of Immortal wreszcie dostało wersję anglojęzyczną,
  2. gra zadebiutowała w Early Access w styczniu i do tej pory była dostępna tylko w języku chińskim,
  3. brak wersji anglojęzycznej nie przeszkodził produkcji w staniu się prawdziwym hitem na Steamie.

Doczekaliśmy się wreszcie anglojęzycznej wersji Tale of Immortal, czyli RPG-a z otwartym światem osadzonego w świecie zainspirowanym mitologią Państwa Środka. Produkcja była jednym z największych hitów Steama pierwszego kwartału tego roku, ale do tej pory dostępna była wyłącznie w języku chińskim.

Gra zadebiutowała 27 stycznia we wczesnym dostępie, wyłącznie na PC. Twórcy planują, że etap Early Access potrwa przynajmniej rok, więc wersję 1.0 zobaczymy najwcześniej w 2022 roku.

Premiera gry okazała się wielkim sukcesem. Była drugim największym bestsellerem Steama w tygodniu swojego debiutu. Z pierwszej dziesiątki wypadła dopiero pod koniec marca. Osiągnięcia te są tym bardziej imponujące, że te listy tworzone są według przychodów ze sprzedaży, a Tale of Immortal jest tanią produkcją niezależną, ze standardową ceną na poziomie 71,99 zł.

Gra osiągała również imponujące wyniki aktywności. W pewnym momencie na Steamie bawiło się w nią więcej osób niż w Grand Theft Auto 5 oraz Rust. Obecnym rekordem jest 184 181 graczy jednocześnie i ustanowiono go 7 miesięcy temu. Ciekawe, czy dodanie wersji anglojęzycznej pomoże produkcji pobić ten wynik.

Warto dodać, że od czasu premiery we wczesnym dostępie gra rozwija się w stabilnym tempie. Kilka dni temu ukazała się kolejna duża aktualizacja, która wprowadziła sporo nowej zawartości i poprawiła wiele problemów z rozgrywką. Z okazji dodania anglojęzycznej lokalizacji zorganizowano również promocję, w ramach której przeceniono tytuł o 20%. Można go teraz kupić za 57,59 zł, co jest najniższą z dotychczasowych cen Tale of Immortal.

  1. Tale of Immortal na Steamie