Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2021, 10:55

Age of Empires 4 ze świetnym debiutem na Steamie

Age of Empires 4 wzbudziło spore zainteresowanie wśród graczy. Tytuł notuje świetne wyniki na Steamie.

W SKRÓCIE:
  • Age of Empires 4 zanotowało świetny debiut na Steamie.
  • W szczytowym momencie grę uruchomiło prawie 55 tysięcy osób.
  • Recenzje użytkowników na platformie Valve są przy tym w większości pozytywne.

Po 16 latach od premiery ostatniej odsłony w końcu doczekaliśmy się debiutu Age of Empires 4. Biorąc pod uwagę renomę marki i długą przerwę, nie dziwi, że gra przyciągnęła uwagę graczy. Widać to między innymi po wynikach tytułu na Steamie, które – jak na standardy tego gatunku – są naprawdę imponujące.

Według danych serwisu SteamDB w szczytowym momencie dnia premiery w Age of Empires 4 za pośrednictwem platformy Valve grało ponad 54 tysiące graczy. W momencie publikacji tego tekstu w grze znajdowało się zaś 29 tysięcy osób. Trzeba przy tym pamiętać, że podane liczby tyczą się jedynie Steama. Przypominamy bowiem, że gra jest również dostępna za pośrednictwem usługi Xbox Game Pass.

Tytuł cieszy się więc sporym zainteresowaniem, które na pewno cieszy twórców. Popularność gry łatwo dostrzec też na Twitchu. Wczoraj wieczorem gameplaye z AoE 4 oglądało ponad 100 tysięcy widzów jednocześnie.

Produkcja Relic Entertainment może też pochwalić się bardzo dobrymi opiniami. Aktualnie 81% recenzji użytkowników na Steamie jest pozytywnych. Większość osób wskazuje na dobrze zaprojektowaną kampanię dla pojedynczego gracza oraz przyjemną mechanikę walki. Niektórzy narzekają na kiepską grafikę oraz niewielką liczbę zmian w stosunku do poprzednich odsłon, ale w ogólnym rozrachunku produkcja Relic Entertainment cieszy się sporym uznaniem.