Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2021, 10:25

AC: Valhalla zarabia krocie. Wkrótce trzecie DLC

Niecały rok wystarczył, aby Assassin's Creed: Valhalla stało się drugą najbardziej dochodową grą w historii firmy Ubisoft. Dowiedzieliśmy się także, kiedy możemy się spodziewać trzeciego dodatku DLC do tej gry.

W SKRÓCIE:
  • w niecałe dwanaście miesięcy od premiery AC: Valhalla stało się drugą najbardziej dochodową grą w historii Ubisoftu,
  • gra radzi sobie lepiej pod każdym względem niż AC: Odyssey,
  • trzeci dodatek do AC: Valhalla ukaże się przed 31 marca 2022 r.

Firma Ubisoft udostępniła nowy raport finansowy. Znalazła się w nim informacja, że Assassin's Creed: Valhalla jest już drugą najbardziej dochodową grą w historii wydawcy. Osiągnięcie to jest tym bardziej imponujące, że produkcji udało się to w niecałe dwanaście miesięcy od premiery. Niestety nie podano, jaki tytuł jest liderem w tej kategorii.

W raporcie możemy także przeczytać, że Assassin's Creed: Valhalla radzi sobie lepiej pod każdym względem niż Assassin's Creed: Odyssey w analogicznym czasie po premierze. Przede wszystkim Valhalla generuje dziennie więcej przychodów na jednego użytkownika. Ubisoft podkreśla również rekordową aktywność graczy w DLC The Siege of Paris.

Ponadto dowiedzieliśmy się, kiedy możemy spodziewać się trzeciego dodatku. Wydawca poinformował, że zamierza wypuścić nową zawartość do AC Valhalla przed końcem obecnego roku rozliczeniowego, czyli do 31 marca 2022 r. Przypomnijmy, że rozszerzenie nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane, ale plotki sugerują, że otrzyma tytuł Dawn of Ragnarok i położy nacisk na mitologiczne aspekty marki.

Informacje o sukcesie finansowym najnowszej odsłony cyklu pomagają w zrozumieniu, dlaczego gra Assassin's Creed: Valhalla będzie wspierana dłużej niż AC Odyssey. Najnowsza odsłona cyklu otrzymała już tradycyjne dla tej serii dwa dodatki – w maju zadebiutowało Wrath of the Druids, a w sierpniu ukazało się The Siege of Paris. Normalnie na tym by się skończyło, ale gra radzi sobie tak dobrze, że Ubisoft postanowił rozwijać ją dalej. Pojawiły się nawet plotki, że prace nad nowym rozszerzeniem opóźniły produkcję kolejnej odsłony cyklu.

Przypomnijmy, że AC: Valhalla ukazało się w listopadzie ubiegłego roku na PC, konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PS5 oraz w usłudze Google Stadia.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft
  2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla – to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin's Creed Valhalla – poradnik do gry