Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2021, 14:37

autor: hexx0

AC Valhalla: w przyszłym DLC może pojawić się postać z AC Odyssey

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat niezapowiedzianych DLC do gry Assassin’s Creed: Valhalla. W jednym z nich możemy spotkać protagonistkę AC: Odyssey.

Do premiery DLC Oblężenie Paryża do Assassin’s Creed: Valhalla pozostało zaledwie osiem dni. Od targów E3 2021 wiemy jednak, że nie będzie to ostatnie rozszerzenie do dwunastej pełnoprawnej odsłony serii. Na temat kolejnego (lub kolejnych, kto wie) nie wiadomo póki co zbyt wiele – rzekomo mamy zwiedzić w nim nordycką krainę ognia, Muspelheim, a opowieść może być w jakiś sposób powiązana z podróżą boga Odyna przez dziewięć światów. Użytkownik serwisu YouTube o ksywce j0nathan, znany z licznych przecieków na temat cyklu Assassin’s Creed, dotarł jednak do kolejnych informacji – według nich w przyszłym DLC Eivor spotka Kassandrę, kanoniczną główną bohaterkę AC: Odyssey. Temat ten podejmuje poniższy materiał (w języku francuskim).

SPOILERY

W dalszej części tekstu pojawiają się spoilery z gier Assassin’s Creed: Odyssey i Assassin’s Creed: Valhalla. Czujcie się ostrzeżeni, jeśli jeszcze ich nie ukończyliście.

Według j0nathana – który znalazł w plikach gry dialog obydwu postaci – Eivor dowie się, że na nękanej koszmarnymi wizjami wyspie Skye widziano Randvi (postać, z którą można wejść w romans w podstawce). Bohater(ka) ma wyruszyć jej tropem, lecz na miejscu odkryć, że poszukiwana kobieta została pomylona z kimś innym – z protagonistką Assassin’s Creed: Odyssey, która ma bardzo podobną do Randvi fryzurę. Wiemy, że Kassandra przez długi czas była w posiadaniu Berła Hermesa, więc jej gościnny występ nie byłby niezgodny z „lore” serii. Postacie mają spotkać się przy okazji poszukiwania kluczy (prawdopodobnie do wspomnianego Muspelheimu) i pewnego potężnego artefaktu (w domyśle jednego z fragmentów Edenu). Dialog ma sugerować, że Eivor podejdzie nieufnie do napotkanej kobiety.

j0nathan albo nie chciał zdradzać nic więcej, albo zwyczajnie nic poza tym nie znalazł. Warto też mieć na uwadze, że sama obecność takiego dialogu w plikach nie musi oznaczać, że usłyszymy go w grze. Dlatego mimo sporej wiarygodności youtubera radzę podchodzić ostrożnie do tego przecieku.