Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2020, 19:06

autor: Dameredet

Recycling w AC: Valhalla? Fani krytykują włosy bohaterki

Ubisoft ponownie stracił w oczach fanów. Tym razem to fryzura bohaterki Assassin's Creed Valhalla podzieliła opinie graczy. Czy deweloperzy są leniwi, czy może podobieństwo postaci do Kassandry jest zamierzone?

Recycling w AC: Valhalla? Fani krytykują włosy bohaterki - ilustracja #1
Tę panią to chyba już znamy.

Firma Ubisoft słynie z wielokrotnego używania tych samych elementów gier. Fani zauważyli to już dawno temu. W pewnym sensie na tym polega strategia firmy – na sprawdzonych rozwiązaniach. Oczywiście nie byłoby w tym nic złego, ale ponieważ francuski gigant ostatnio i tak ma problemy z wizerunkiem, to gracze szybko wyłapali coś, co uznali za lenistwo twórców.

Randvi, postać z nadchodzącego Assassin’s Creed Valhalla, wygląda aż nazbyt podobnie do protagonistki z poprzedniej części gry. Fanom szczególnie nie spodobało się jej uczesanie, które jest niemal identyczne jak u Kassandry. Fryzura jest tematem rozmów na Reddicie i Twitterze. Gracze albo stają w obronie przepracowanych i słabo opłacanych deweloperów, albo oprotestowują chodzenie na skróty i próbę zarobienia na grze AAA przy jednoczesnym recyklingu zasobów. Nowa bohaterka określana jest w tweetach poirytowanych fanów mianem „copy and paste Kassandra” („kopiuj wklej Kassandra”). Czy podobieństwo jest zbiegiem okoliczności lub wynikiem ponownego użycia gotowych modeli, czy może Ubisoft uzasadni tę sytuację fabularnie?