Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2020, 18:50

Tak wygląda drzewko umiejętności w Diablo 4

Diablo 4 zaoferuje rozbudowane drzewko umiejętności. Rozwój postaci będzie bardziej elastyczny i pozwoli na większą modyfikację naszego bohatera niż w Diablo III.

Tak wygląda drzewko umiejętności w Diablo 4 - ilustracja #1
Diablo IV zaoferuje przebudowane drzewko umiejętności.
W SKRÓCIE:
  1. W Diablo IV zobaczymy kompletnie przebudowane drzewko rozwoju postaci.
  2. Celem deweloperów jest zapewnienie nam większej elastyczności.
  3. Maksymalnie rozwinięta postać ma zapełnić do 40% dostępnych gniazd umiejętności aktywnych i pasywnych.
  4. Pokazano także system modyfikacji ataków dla klasy czarodziejki.

Nowe informacje o Diablo IV pojawiły się na oficjalnym blogu firmy Blizzard. Deweloperzy pracujący nad czwartą odsłoną najpopularniejszej serii hack ‘n’ slash poświęcili wpis, by przybliżyć nam system rozwoju postaci, pokazać drzewko zdolności i wyjaśnić, jak funkcjonować będzie modyfikacja ataków na przykładzie klasy czarodziejki.

Czwarta odsłona serii Diablo zaoferuje kompletnie przebudowane drzewko umiejętności. Kierując się opiniami graczy na temat Diablo III i oczekiwaniami względem Diablo IV, przygotowano drzewo, które podzielono na dwie części. W jego górnej części znajdą się zdolności aktywne, do których przypięte będą modyfikatory oraz pasywne, powiązane z danymi atakami.

Tak wygląda drzewko umiejętności w Diablo 4 - ilustracja #2
W górnej części drzewka wybierzemy zdolności aktywne.

Dolna część drzewka zostanie poświęcona umiejętnościom pasywnym, które wzmocnią wybraną klasę postaci. Planem dewelopera jest stworzenie takich możliwości, by gracz czuł, że ma wybór w kierunku rozwoju swojej postaci. Po zaliczeniu głównego wątku i dobrnięciu do zawartości z końca gry mamy osiągnąć maksymalnie do 40% zapełnienia drzewka umiejętności.

Tak wygląda drzewko umiejętności w Diablo 4 - ilustracja #3
Każda umiejętność otrzyma pasywne modyfikatory.

Pokazano także unikatowy dla klasy czarodziejki system wzmacniania czarów. Przy każdym z ataków będziemy mogli wybrać jego wersję. Na przykładzie meteoru pokazano, że zdecydować będziemy mogli między wersją kierowaną a ciągłym atakiem, nad którym zostaniemy pozbawieni kontroli.

Tak wygląda drzewko umiejętności w Diablo 4 - ilustracja #4
Klasę czarodziejki będziemy mogli dopasować pod nasz styl gry.

W kolejnych wpisach mamy poznać podobny system dla klasy druida. Celem zespołu deweloperskiego jest dać nam wybór, w jaki sposób skorzystamy z danej umiejętności, jednocześnie wzmacniając jej atak.

Parę słów poświęcono także tzw. zawartości endgame’owej, do której zyskamy dostęp po ukończeniu głównego wątku fabularnego. Projektanci Diablo IV chcą zastąpić znany z Diablo III system poziomów mistrzowskich i zaoferować coś, co zapewni większą grywalność i przyciągnie graczy na dłużej. Niestety dla nas, deweloperzy nie są jeszcze gotowi (i nie będą w najbliższym czasie), by nam go pokazać.

  1. Diablo IV – strona oficjalna
  2. Wszystko o Diablo 4
  3. Diablo 4 wygląda jak Diablo, którego zawsze chcieliśmy