Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2021, 15:10

AC Valhalla: DLC Oblężenie Paryża może przynieść przeskok czasowy

Pojawiły się nowe pogłoski o DLC Oblężenie Paryża do Assassin’s Creed: Valhalla. Jego fabuła ma się rozegrać osiem lat po wydarzeniach z „podstawki”, a we Francji prawdopodobnie nie spotkamy Ukrytych.

Użytkownik serwisu YouTube o ksywce j0nathan, którego możecie kojarzyć z licznych przecieków m.in. na temat serii Assassin’s Creed, opublikował wczoraj materiał o drugim po Gniewie druidów DLC do Valhalli, czyli Oblężeniu Paryża. Francuz dokopał się do plików gry, które sugerują, że akcja kolejnego rozszerzenia przeniesie nas o osiem lat w przyszłość, z roku 877 – wieńczącego akcję „podstawki” – do 885. Dowiedzieliśmy się też, że tak jak w Anglii, prawdopodobnie nie mamy co liczyć na pojawienie się członków bractwa Ukrytych także we Francji.

Wspomniany materiał j0nathana możecie obejrzeć powyżej, choć uprzedzam, że został on nagrany w rodzimym języku autora i nie posiada polskich ani nawet angielskich napisów. Całość można sprowadzić do czterech najważniejszych kwestii:

  • opisu DLC („Leżące na południu królestwo Francji po raz pierwszy od stu lat zjednoczyło się pod jednym królem. Karol Gruby, prawnuk Karola Wielkiego, prowadzi niespieszną wojnę przeciwko Nordom we Francji. Następna może być Anglia. Krucza Przystań musi znaleźć nowych sojuszników, aby uniknąć zagrożenia. Pojawienie się przybysza w pobliżu doków pozwoli rozpocząć nową przygodę”);
  • czasu akcji (historia DLC rozegra się w 885 roku);
  • nieobecności Ukrytych (jedna z obecnych w plikach gry linii dialogowych z DLC – wydaje się, że wypowiada ją Eivor – brzmi: „Podobnie jak w Anglii, Ukryci wydają się nieobecni we Francji. Jakie skarby mogli po sobie zostawić?”);
  • daty premiery DLC (według karty produktu w PlayStation Store, premiera Oblężenia Paryża odbędzie się 9 listopada, choć jest to raczej tzw. placeholder).

Informacje podawane przez j0nathana zwykle się sprawdzają, więc i do tych powyższych można podejść z pewną dozą zaufania. Warto jednak pamiętać, że dopóki nie potwierdzi ich Ubisoft, pozostaną tylko przeciekiem. Szczególnie ostrożnie radzę potraktować datę premiery – debiut Gniewu druidów był bowiem raz przekładany.

Oblężenie Paryża może nie być ostatnim DLC do Assassin’s Creed: Valhalla. Jakiś czas temu w sieci pojawiły się pogłoski o powstawaniu trzeciego rozszerzenia, zatytułowanego roboczo Meteor. Dodatek miałby pozwolić nam zwiedzić Muspelheim, nordycką krainę ognia, i stawić czoła jej władcy, Surturowi. Tam jednak raczej także nie znajdziemy Ukrytych.

Przypomnijmy, że Valhalla jest dwunastą główną odsłoną cyklu. Gra ukazała się w listopadzie 2020 roku na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S.

E3 2021