Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2021, 10:33

autor: Adrian Werner

W DLC do AC: Valhalla możemy zwiedzić krainę ognia Muspelheim

W plikach Assassin's Creed: Valhalla odnaleziono elementy sugerujące, że w DLC przyjdzie nam zwiedzić Muspelheim, czyli mityczną krainę ognia rządzoną przez Surtura.

Poprzez analizowanie plików gier oraz aktualizacji do nich fani często potrafią odkryć informacje o przyszłych planach deweloperów. Jednym z takich odkrywców jest francuski youtuber j0nathanm, który w Assassin's Creed: Valhalla dokopał się do wzmianek sugerujących, że w nadchodzącym DLC zwiedzimy Muspelheim. W nordyckiej mitologii jest to królestwo Ognia, zamieszkiwane przez Gigantów i rządzone przez Surtura. Kraina ta pojawiała się w grafikach koncepcyjnych gry, ale nie była dostępna w kampanii.

J0nathanm ostrzega, że wzmianka może być pozostałością porzuconych pomysłów. Są jednak spore szanse, że lokacja naprawdę pojawi się w jednym z nadchodzących dodatków. W podstawowej wersji gry mogliśmy odwiedzić mityczne krainy Asgard oraz Jotunheim, więc Muspelheim może pełnić analogiczną rolę w jednym z rozszerzeń.

Pierwsze DLC, czyli Wrath of the Druids, ukaże się 13 maja, a premiera drugiego, The Siege of Paris, ma nastąpić w sierpniu. Wcześniej w plikach gry j0nathanm dokopał się do informacji sugerujących, że w planach jest jeszcze trzecie, nieujawnione na razie rozszerzenie, które ma nosić tytuł Meteor. Spekuluje się, że DLC zabierze nas do Ameryki Północnej, oferując znacznie większą mapę niż fragment kampanii Valhalli, który toczył się na tym kontynencie.

Warto dodać, że ten sam youtuber niedawno donosił, że firma Ubisoft zawiesiła prace nad Assassin’s Creed: Project Richard po to, aby w pełni skoncentrować się na trzecim DLC do AC Valhalla. Gra ta okazała się bowiem wyjątkowo popularna i w lutym wydawca zadeklarował, że jej fani mogą liczyć na dłuższe wsparcie i więcej nowej zawartości niż w Assassin's Creed: Odyssey.

Przypomnijmy, że AC: Valhalla ukazało się w listopadzie ubiegłego roku na PC, konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PS5 oraz w usłudze Google Stadia.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft
  2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry